Червоний промінь

З жовтня вдвічі зросте компенсація за прихисток біженців. Як її отримати?

Уряд у вівторок, 6 вересня, уклав оновлений Меморандум із Товариством Червоного Хреста України. Він дозволить вдвічі збільшити фінансування на компенсації людям, які надали тимчасове житло внутрішнім переселенцям у межах програми “Прихисток”. Домовленість відбулася за сприяння Мінреінтеграції, повідомили на сторінці відомства в соцмережі Facebook.

З 1 жовтня власники житла, які розмістили у себе ВПО, отримуватимуть 900 грн за кожну таку особу на місяць, а не 450 грн, як раніше. Розмір допомоги на компенсацію комунальних платежів збільшать на час опалювального сезону, уточнив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Програма “Прихисток” передбачає надання державної компенсації за житлово-комунальні послуги тим, хто безкоштовно прихистив внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій чи зон бойових дій. Щоб отримати гроші за проживання ВПО, притулок має бути безкоштовним, і власник житла не повинен мати заборгованості по “комуналці”. Також розміщені переселенці не повинні мати державну допомогу на проживання у розмірі 2000 грн на дорослу людину та 3000 грн на дитину чи людину з інвалідністю.

Детальний алгоритм дій для отримання коштів приведено на зображенні нижче. Дану процедуру можна виконати через додаток “Дія”. Компенсація буде нарахована до 20 числа місяця, за який громадянин подасть заявку.