– Наразі маємо більше тисячі вакансій для учасників бойових дій та їхніх родин. Далі будуть зустрічі в райдержадміністраціях та місцевих військових адміністраціях. Інформацію про програми, які допоможуть облаштувати життя після демобілізації важливо донести до кожного ветерана, – зазначила депутатка облради Ірина Півень.
Нагадаємо, що служба зайнятості має власні сучасні центри професійно-технічної освіти, які навчають слухачів за 95 робітничими професіями та 365 освітніми програмами. Для учасників бойових дій таке навчання є безоплатним. Також служба надає ваучери на навчання. З їхньою допомогою можна пройти перепідготовку за робітничими професіями або здобути наступний освітній рівень.
Нагадаємо, що на рівні держави впроваджено й інші програми для працевлаштування й підтримки ветеранів:
– Програма «Власна справа», яка надає можливість отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Обов’язковою умовою участі в програмі є створення нових робочих місць, які грантоотримувач має створити протягом 6 місяців з дати отримання коштів.
– Для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя впроваджена окрема грантова програма для власного підприємництва, яка передбачає надання грантів:
до 250 тисяч гривень можна отримати на власний бізнес за умови створення щонайменше одного робочого місця;
до 500 тисяч гривень може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення щонайменше двох робочих місць.
-До 1 млн гривень зможе отримати учасник бойових дій, якщо він не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП – чотирьох і більше нових робочих місць. Подати заявку на отримання грантів за будь-якою з цих програм можна через портал Дія.