Червоний промінь

Розширено список людей, хто зможе отримати безоплатні продуктові набори

Сьогодні, 4 листопада, Кабінет Міністрів змінив порядок забезпечення населення продовольчими товарами тривалого зберігання в умовах воєнного стану. Безкоштовні продуктові набори від держави відтепер отримуватимуть й ті внутрішньо переміщені особи, що мають право на отримання грошової допомоги за рахунок коштів держбюджету або у рамках допомоги від міжнародних організацій. Про важливі зміни для населення розповіли в Міністерстві економіки.

Рішенням внесено цілу низку змін, які дозволять більш ефективно реалізувати політику державної допомоги людям, що мешкають на територіях, де ведуться активні бойові дії та внутрішньо переміщеним особам. “Ми зробили порядок надання допомоги більш гнучким та одночасно закріпили обов’язковість забезпечення громадян встановленими обсягами продуктів. В цілому рішення розширить коло та покращить забезпечення людей, що потребують допомоги, а також дозволить більш ефективно використовувати запаси раніше закупленого зерна для забезпечення хлібом населення, що потребує допомоги”, – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Згідно ухвалених змін:

  • продукти від держави безоплатно зможуть отримувати ВПО, які мають право на грошову допомогу;
  • передбачена можливість компенсації послуг зі зберігання зерна чи випікання хлібу частиною продукції;
  • вказана необхідність дотримуватися обсягів кожного товару на особу, передбачених законодавством (з допустимим відхиленням ±25% для чаю та кави, ±20% для інших продуктів);
  • встановлена можливість взаємозаміни товарів – в разі відсутності продукти можуть бути замінені наявними (але не більше 4 позицій).

Від початку повномасштабної війни в Україні формують продуктові набори, які місцева влада потім розподіляє серед мешканців.