Червоний промінь

Мін’юст надає безкоштовну правову допомогу військовим та їхнім родинам

Ветерани війни і члени сімей загиблих захисників можуть безоплатно скористатися послугами юриста або адвоката для представництва в судах. Про це нагадують в Міністерстві юстиції України. З початку війни ця послуга стала особливо популярною: понад 2 тисячі українських військових та членів їхніх родин звернулися за безкоштовною первинною правовою допомогою, розповіли в міністерстві.

Найбільша кількість звернень стосувалася виплат допомоги та компенсацій. Окрім того, звернення стосувалися оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, військової служби, зокрема, про військовий облік, мобілізацію, бронювання тощо. Українцям обіцяють безкоштовну допомогу юристів у наступних галузях:

  • правова інформація, роз’яснення і консультації правозахисників;
  • допомога в складенні заяв, скарг та інших юридичних документів;
  • захист, представництво інтересів в судах та інших органах державної влади чи місцевого самоврядування (наприклад, призначення адвоката).

Як скористатися зазначеними послугами? Перш за все, необхідно подати звернення та документи до найближчого бюро правової допомоги. Окрім того, консультацію можна отримати за номером телефону: 0-800-213-103 (безкоштовно з мобільного). Також не зайвими будуть мобільні застосунки “Безоплатна правова допомога” і “Твоє право”.

Контакти бюро правової допомоги та інші сервіси доступу до неї можна знайти за цим посиланням.