Червоний промінь

“єВідновлення”: як отримати виплату за пошкоджене житло

У Міністерстві цифрової інформації докладно пояснили, як скористатися програмою «єВідновлення» та відкрити спеціальну картку, щоб отримати кошти на ремонт пошкодженого житла.

Перший крок – повідомити про пошкодження нерухомості у Дії.

Далі потрібно подати заяву на допомогу та відкрити спеціальну картку «єВідновлення», на яку нараховуватимуть кошти для ремонту.

Для того, щоб відкрити картку, потрібно:

– вибрати один із банків із переліку: «ПриватБанк», monobank, «ПУМБ», «Абанк», Sense Bank, «Райффайзен Банк», sportbank, izibank;

– відвідати відділення банку-партнера та відкрити картку «єВідновлення» за допомогою працівників установи;

– або відкрити картку онлайн у мобільному застосунку банку-партнера.

(Під час заповнення заяви на виплату в Дії, ви можете також вибрати банк, в якому хочете відкрити картку і вас автоматично перенаправить на їх застосунок).

Саме на цю банківську картку будуть зараховуватися кошти, призначені для отримання допомоги за програмою «єВідновлення».

Якщо буде ухвалене рішення про надання заявнику грошових виплат за пошкоджене житло, кошти будуть зараховані на цю банківську карту автоматично.

Грошима, які надійдуть на картку, можна розраховуватися лише за будівельні матеріали чи послуги бізнес-партнерів програми «єВідновлення».

Їх не можна переказувати на інші рахунки, знімати готівку, оплачувати за реквізитами та поповнювати картку.

«Після того, як отримаєте кошти на ремонт житла, маєте витратити їх протягом 12 місяців. Інакше гроші повернуться до державного бюджету», – попередили у міністерстві.

До речі, програмою «єВідновлення» також можуть скористатися й українці, житло яких було пошкоджено у результаті підриву росіянами греблі Каховської ГЕС.