Червоний промінь

Засуджений за незаконну порубку дерев на суму понад 85 тис.грн.

За процесуального керівництва Запорізької окружної прокуратури викрито кримінальне правопорушення у сфері проти довкілля та до суду скеровано обвинувальний акт стосовно мешканця Запорізького району Запорізької області за фактом незаконної порубки дерев у захисних лісових насадженнях за ч. 4 ст. 246 КК України.

  Досудовим розслідуванням встановлено, що 11 лютого 2023 року  33-річний місцевий житель Запорізького району Запорізької області, маючи умисел на незаконну порубку дерев у захисних лісових насадженнях, діючи умисно, не оформивши та не отримавши в компетентних державних органах будь-якого спеціального на те дозволу, прибув до полезахисної лісової смуги, розташованої вздовж автодороги Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь, поблизу с. Степне, Запорізького району Запорізької області,. Там у порушення норм ст. 69 Лісового кодексу України, без лісорубного квитка (ордеру) на вирубку лісу за допомогою бензопили вчинив незаконну порубку дерев породи «Акація Біла», чим завдав об’єднаній територіальній громаді Запорізького району Запорізької області шкоду на суму понад 85 тис грн, що є тяжкими наслідками.

  Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження ухвалою слідчого судді накладено арешт на знаряддя вчинення злочину та незаконно добуті фрагменти дерев з метою їх подальшої спеціальної конфіскації.

Вироком суду від 17.08.2023 вказаного чоловіка визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246   КК України, та призначено останньому покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з випробуванням на 1 рік.

 

Максим СОКОЛОВ,

в.о. керівника окружної прокуратури