Червоний промінь

Обвинувальний вирок щодо сімейного насильника набрав законної сили

Обвинувальний вирок за ч. 1 ст. 127 КК України відносно мешканця смт Балабине Запорізького району Запорізької області, 29.08.2023 набрав законної сили.
Так, судом встановлено, що 30-річний мешканець смт Балабине Запорізького району, перебуваючи за місцем мешкання, на очах малолітньої доньки та вагітної дружини, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, з метою покарання малолітнього сина за те, що він, на його думку, ображав молодшу сестру, усвідомлюючи свою перевагу у фізичному розвитку, користуючись тим, що в силу віку потерпілий не міг чинити опір, вчинив відносно нього катування, тобто умисне заподіяння сильного фізичного болю та морального страждання, шляхом нанесення побоїв, мучення, які виразилися у нанесенні не менше 20 ударів по голові та тулубу рідного сина. В подальшому,
чоловік, продовжуючи свої дії, волочив потерпілого за ноги, обхоплював дитину за шию та піднімав над підлогою, а також, тримаючи руками праву ногу 8-річного хлопчика, відводив її до голови, тим самим розтягуючи м’язи та сухожилля ніг, чим спричиняв фізичний біль останньому.
Судом першої інстанції кривднику призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України – звільнено від відбуття покарання з іспитовим строком 2 роки.                                                                            У зв’язку з допущеними судом порушеннями вимог законодавства, окружною прокуратурою подано апеляційну
скаргу. Запорізьким апеляційним судом 29.08.2023 апеляційну скаргу прокурора окружної прокуратури задоволено, внесено зміни до мотивувальної частини вироку, призначене покарання залишено без змін.

Наталія БОНДАРЕНКО,
керівник Запорізької окружної прокуратури