Червоний промінь

Кому треба до 1 серпня вклеїти фото у паспорт або обміняти його на ID-картку

Українці, що досягли 25 та 45 років, до 1 серпня мають вклеїти фото у паспорт або обміняти його на ID-картку
 
З 1 липня 2023 року в Україні скасували карантин, запроваджений через пандемію COVID-19. У звʼязку з цим відновлюються строки для вклеювання фотографій у паспорт громадянина України зразка 1994 року (у вигляді паспорта-книжечки) по досягненню громадянами 25 чи 45-річного віку. 

Про це повідомляє Державна міграційна служба України.

Так, громадянам, яким виповнилося 25 чи 45 років у період з 13.03.2020-го по 24.01.2022, необхідно вклеїти фото у паспорт до 1 серпня 2023 року. Якщо цього не зробити, паспорт підлягає обміну на ID-картку.

“Перевірте уважно свої паспортні документи та за необхідності отримання додаткової інформації зверніться у будь-який підрозділ ДМС чи ЦНАП”, – закликали в установі.

Як відомо, законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів-книжечок. Наразі обмін паспорта громадянина України зразка 1994 року на ID-картку здійснюється за бажанням власника.

Також ID-картка видається у всіх випадках, коли необхідна заміна паспорта (втрата, крадіжка, псування, зміна прізвища або інших даних власника документа).

Раніше ZMINA писала, що Кабінет Міністрів України дозволив пересилати паспорти й посвідчення на повернення до України в міжнародних поштових відправленнях. Урядовці сподіваються, що новація допоможе українцям виїжджати з тимчасово окупованих територій і Росії.

Нагадаємо, що у березні в цифровому додатку “Дія” з’явився тимчасовий цифровий документ, яким можна скористатися у період воєнного стану — “єДокумент”. Він містить паспортні дані та РНОКПП – картку платника податків.

Такий цифровий документ можна показувати представникам поліції та бійцям територіальної оборони на блокпостах, щоб підтвердити особу. “єДокумент” генерувати не потрібно. Для того, щоб він з‘явився, достатньо оновити застосунок “Дія” до останньої версії.