Про це Суспільному повідомила директорка Департаменту освіти та науки ЗОВА Людмила Бухаріна.
За її словами, переважна більшість шкіл, що зазнали руйнувань, у Пологівському та Василівському районах, деякі — у Запорізькому районі, що біля лінії зіткнення:
“Поки неможливо визначити ступінь руйнування, бо для цього має бути проведене експертне оцінювання, яке дозволить оцінити рівень втрат і рівень ресурсів, які необхідні для відновлення. По більшості з цих об’єктів немає повноцінного акту обстеження, бо немає доступу до них“.
Щодо відновлення закладів освіти, то відповідальність покладають на засновників, — зазначила Людмила Бухаріна.
“Якщо ми говоримо про громаду, то засновники мають опікуватись цим питанням. Що стосується профтехів, ВИШів – тут засновник держава, і згодом буде певна програма. На сьогодні в нас точно подано в програму відновлення один об’єкт, є проєктно-кошторисна документація, бо він фізично нам доступний. Це “Хортицька національна реабілітаційна академія”, в яку декілька разів влучали ракети”.
Доки зруйновані об’єкти відновлюватимуть, освітню мережу доведеться, можливо, оптимізувати, — зазначила Людмила Бухаріна.
“Оптимізована мережа означає, що школа, яка зазнала руйнувань, може певний час не використовуватися. Але учнівський контингент та вчителі зможуть впроваджувати свій освітній процес в іншій школі цієї громади чи сусідньої. Ми маємо справедливо спрогнозувати логістичний зв’язок з іншою школою, щоб забезпечити підвезення шкільними автобусами й так далі”.