Червоний промінь

У Запорізькій області зруйновані або пошкоджені внаслідок війни з рф 212 закладів

У Запорізькій області внаслідок російських обстрілів зруйновані чи пошкоджені 212 освітніх закладів. Серед них — 117 шкіл, понад 50 дитячих садочків та 45 закладів професійної освіти.

Про це повідомила директорка Департаменту освіти та науки ЗОВА Людмила Бухаріна.

За її словами, переважна більшість шкіл, що зазнали руйнувань, у Пологівському та Василівському районах, деякі — у Запорізькому районі, що біля лінії зіткнення:

“Поки неможливо визначити ступінь руйнування, бо для цього має бути проведене експертне оцінювання, яке дозволить оцінити рівень втрат і рівень ресурсів, які необхідні для відновлення. По більшості з цих об’єктів немає повноцінного акту обстеження, бо немає доступу до них“.

Щодо відновлення закладів освіти, то відповідальність покладають на засновників, — зазначила Людмила Бухаріна.

“Якщо ми говоримо про громаду, то засновники мають опікуватись цим питанням. Що стосується профтехів, ВИШів – тут засновник держава, і згодом буде певна програма. На сьогодні в нас точно подано в програму відновлення один об’єкт, є проєктно-кошторисна документація, бо він фізично нам доступний. Це “Хортицька національна реабілітаційна академія”, в яку декілька разів влучали ракети”.

У Запорізькій області внаслідок російських обстрілів зруйновано чи пошкоджено понад 200 освітніх закладів
Людмила Бухаріна. Фото: Суспільне Запоріжжя

 

У Запорізькій області внаслідок російських обстрілів зруйновано чи пошкоджено понад 200 освітніх закладів
Оріхівська гімназія № 1 “Сузір’я” після обстрілу, 6 квітня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

 

 
Коридори Оріхівського навчально-виховного комплексу №2 після обстрілів. 6 квітня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Доки зруйновані об’єкти відновлюватимуть, освітню мережу доведеться, можливо, оптимізувати, — зазначила Людмила Бухаріна.

Оптимізована мережа означає, що школа, яка зазнала руйнувань, може певний час не використовуватися. Але учнівський контингент та вчителі зможуть впроваджувати свій освітній процес в іншій школі цієї громади чи сусідньої. Ми маємо справедливо спрогнозувати логістичний зв’язок з іншою школою, щоб забезпечити підвезення шкільними автобусами й так далі”.

На головному фото: зруйнована Лежинська гімназія Степненської ТГ Запорізького району