Червоний промінь

У Кушугумській гімназії розпочалося навчання учнів у змішаному форматі

 Кушугумська громада переходить на змішану форму навчання. Це стало можливим після завершення капітального ремонту укриття у місцевій гімназії «Інтелект». Заклад вже пройшов перевірку профільних служб та відповідає усім вимогам. Тепер у разі тривоги діти спускатимуться в укриття, де створили комфортні умови як для навчання, так і для того, аби дочекатись відбою.

Ремонт укриття тривав три місяці. Тут є два виходи, три навчальні кімнати, чотири санвузли, один з яких — для дітей з інклюзією. Нині в гімназії стартував освітній процес у змішаному форматі, проте поки діти навчатимуться в укритті раз на тиждень.

Загальна площа укриття 334 квадратних метри. На ремонтні роботи витратили понад 4-х мільйонів гривень, каже директорка навчального закладу Тетяна Апостолова:

Це був розподіл державної субвенції 2,5 млн і наших місцевих коштів 1,6 млн грн і 400 тисяч виділено на проєктну документацію. За серпень 2023 року була виконана проєктна документація, а потім відповідно проведені тендерна процедура і почалися виконання будівельних робіт. Капітальне будівництво завершилося 31 грудня”.

Начальниця відділу освіти Кушугумської громади Вікторія Калниш розповідає, аби гімназії дозволили працювати за змішаним форматом — отримали дозвіл від ради оборони Запорізької області. Відтепер діти навчаються очно раз на тиждень:

Наприклад, понеділок буде паралель першого повністю класу і паралель сьомого. Вівторок — параллель другого класу, і восьмого. На сьогодні вже 20 % батьків дали згоди, вони надали заяви на те, що вони не проти змішаного навчання. Динаміка є, в нас з кожним днем стає все більше цих заяв на змішане навчання і сподіваємося, що вона все більше буде розвиватися”.

За словами голови селищної ради Володимира Сосуновського, на сьогодні гімназія налічує 655 дітей, а займаються поки що 165 дітей. Графік очного навчання ще формується.