Червоний промінь

Будують підземні школи на Запоріжжі

У Запоріжжі в активну фазу вийшло будівництво 4 підземних шкіл. Всього в області планують до кінця цього року охопити 10 закладів освіти протирадіаційними укриттями.

Підготовчі роботи на будівельному майданчику школи №88 розпочалися з 7 червня. Загальна площа підземної школи 1309 квадратних метрів. Глибина котловану – 6,6 метра.

Фінансування проєкту складає – 109,5 млн гривень. Роботи проводяться на умовах співфінансування, де 70% – з державного бюджету, 30% – з місцевого бюджету. В цю суму окрім будівельних робіт входить також шкільне обладнання, меблі та техніка.

В планах завершити будівництво підземної школи в жовтні-листопаді 2024 року. Розпочнуть діти навчальний процес у вересні дистанційно, а очно зможуть сісти за парти за кілька місяців. Сам навчальний процес буде поділений на дві зміни. І вже зараз відомо, що підземна школа зможе приймати дітей з двох шкіл – з ЗОШ №88 та найближчої школи № 80, де немає повноцінного укриття.

«10 підземних шкіл у Запоріжжі та в громадах Запорізької області – наша мета на 2024 рік. П’ять укриттів під навчальні простори вже будуємо. Плануємо запустити там освітній процес восени», – зазначив голова ЗОВА І.Федоров.

За його інформацією, ще дві підземні школи незабаром розпочнуть будувати.

Федоров зауважив, що сьогодні у Запорізькій області лише напрацьовують практику будівництва підземних шкіл на різних ґрунтах і рельєфах.

Він запевнив, що на таких об’єктах обов’язково будуть передбачені резервне живлення, сучасна вентиляційна система та все освітнє обладнання.