Червоний промінь

В Запорізькому районі “розгулявся” COVID-19, лікарі нагадали правила

Починаючи з серпня 2022 року, серед населення Запорізького району зростає кількість хворих на коронавірус. Щотижневий показник захворюваності зріс  з 14,0 на 100 тис. населення до 56,3 на 100 тис. населення. Тенденцію до зростання захворюваності відзначила головний лікар КНП “ЦПМСД” Біленьківської сільради Людмила Санакоєва. Її заяву опубліковано на сайті громади.

За інформацією фахівця, поширення інфекції почали фіксувати і в Біленьківській ОТГ. З березня по липень 2022 в громаді не було зареєстровано нових хворих. Проте в другій половині серпня сімейні лікарі почали знаходити перші випадки. В вересні їх було підтверджено вже 25.

Клінічні прояви хвороби не змінились, каже Санакоєва. Більшість нових випадків протікали в легкому стані. Було госпіталізовано одну хвору людину з групи ризику (хронічні хвороби).

У зв’язку з активним поширенням COVID-19 в Запорізькому районі лікарі просиять людей виконувати прості правила безпеки. Необхідно використовувати засоби індивідуального захисту в місцях скупчення людей, носити маски, змінювати їх двічі на день. При появі перших симптомів захворювання (підвищення температури, кашель, слабкість) слід негайно звернутись до сімейного лікаря. Не можна забувати й про вакцинальні щеплення, які роблять в амбулаторних пунктах. Це значно зменшує можливість тяжкого протікання хвороби та ризик ускладнень. Бережіть себе, виконуйте всі рекомендації та настанови лікарів, користуйтеся масками та дезінфекторами. Будьте здорові!”, – сказала лікарка.

Всього на території району з початку 2022 року захворіло на COVID-19 1150 осіб. Показник захворюваності склав 2024,1 на 100 тисяч населення.