Червоний промінь

Рибоохоронний патруль затримав рибалку-браконьєра біля Лисогірки

Запорізький рибоохоронний патруль продовжує здійснювати профілактичні заходи по попередженню порушень правил рибальства на нерестовищах у внутрішніх водоймах Запорізької області та інформаційні рейди щодо обмежень, які діють під час весняно-літньої (нерестової) заборони.

Інспектори патруля повідомляють, що, 11 травня 2024 року під час планових рибоохоронних заходів на річці Дніпро, поблизу с. Лисогірка Запорізького району було виявлено громадянина, який здійснював незаконний лов риби лісковою сіткою. У такий спосіб порушник добув 50 кг риби: 11 екз. судака, 11 екз. ляща, 8 екз сазана, 2 екз. річкового окуня та 1 екз. білого амура.

Збиток завданий рибному господарству становить 97 121 грн.

На винну особу оформлено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Сітка та незаконно добуті водні біоресурси вилучені до рішення суду.

Довідкова інформація

Залежно від розмірів завданих збитків за грубе порушення правил рибальства передбачена не тільки адміністративна, але і кримінальна відповідальність. Відповідно до ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, карається штрафом від 17 000 до 51 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років.