Червоний промінь

Олег Буряк доповів про новий навчальний рік та опалювальний сезон

Очільник ЗОВА Олександр Старух провів нараду з представниками територіальних громад. Головні питання стосувалися життєзабезпечення в Запорізькому районі під час війни з РФ, повідомив Департамент культури та інформаційної політики. Учасники засідання доповіли, що наш край продовжує тримати оборону, приймати вимушених переселенців та готуватися до нового опалювального сезону. Крім цього, відповідно до розпорядження голови Запорізької обласної військової адміністрації з 1 вересня у всіх школах розпочався освітній процес.

Як зазначив керівник Запорізької районної військової адміністрації (ЗРВА) Олег Буряк, окрім місцевих мешканців, до навчання охоче долучилися діти-ВПО. Усього відкрито понад 700 класів, де навчається більше 13 тисяч дітей. В школах є спеціальні укриття для того, щоб освітній процес відбувався з дотриманням норм безпеки. Крім цього, сумісно з головним управлінням ДСНС та Департаментом освіти і науки ЗОВА на базі деяких закладів створено класи безпеки, відповідно до програми “Безпечна школа”. Частина шкіл та дитячих садків продовжують надавати прихисток вимушеним переселенцям, а на базі запорізьких вишів створені районні освітні хаби, де працюють вчителі з тимчасово окупованих територій.

Крім цього, спільно з органами місцевого самоврядування триває підготовка до опалювального сезону. Як зазначив очільник РВА, станом на 1 вересня необхідні заходи виконані на 80%, робота триває. Наразі увага сконцентрована на закупівлі генераторів для лікарень та придбанні модульних котелень. Активно відбувається підготовка до облаштування майбутніх пунктів обігріву, а також забезпечення комунальних закладів та місцевих мешканців альтернативними видами палива.

В свою чергу Олександр Старух підкреслив, що безпека дітей та вчителів дуже важлива для обласної влади. “Ми не можемо призупиняти навчальний процес, адже піклуємось про освіту наших дітей. Ми намагаємось зробити усе, аби цей процес був зручним, а діти навчались без загрози власному життю”, – наголосив губернатор.