Червоний промінь

День Знань під час війни: освітяни району зробили яскраве свято онлайн

Новий 2022/23 навчальний рік Україна змушена зустрічати онлайн. Повномасштабна війна, яку РФ розпочала проти нашої держави наприкінці лютого, не дає можливості учням та вчителям зустрітися вживу. Через постійну небезпеку для дітей освітній процес триває дистанційно – так вирішило керівництво ЗОВА разом із освітянами. Проте районні заклади освіти не лишили учнів та їхніх батьків без свята. Трудові колективи зробили низку чудових публікацій, присвячених Дню Знань-2022, в соцмережі Facebook.

В ОЗЗСО “Новозапорізька школа” Долинської громади педагогічний колектив створив три цікавих ролики, об’єднавши їх хештегом #повертаюсядонавчання. Насамперед це мотиваційне відео для учнів, в якому в віршованій формі розповіли, яке це прекрасне свято – День Знань. Слово взяли першачки, які висловили свою невгамовну радість від початку навчального процесу, хоча все й відбуватиметься дистанційно. Випускники 11 класу, колишні першокласники, вже дорослі юнаки та дівчата, традиційно звернулися до наймолодших зі словами побажань та порадами. В новому навчальному році – нові методи роботи: відтепер в школі будуть електронні журнали та щоденники. Вчитель образотворчого мистецтва та трудового навчання, спеціаліст Валерія Савенкова зазначила: від паперу відмовилися, адже треба піклуватися про екологію. Тож тепер педагоги робитимуть свою роботу за допомогою ноутбуків. Так, це трохи незвично, треба буде ретельніше слідкувати за здоров’ям очей, але заради розумного майбутнього покоління освітяни готові на все. “Попри всі негаразди, коли мужні захисники та захисниці боронять нас на передовій, тут, в тилу, ми не маємо права бідкатися на складнощі освітнього процесу. Цей рік настав! Настане і Перемога! Все буде Україна!”, – написала вчителька на новій сторінці навчального закладу в Facebook.

Колектив Лукашівської гімназії “Мрія” Широківської громади представив десятихвилинний ролик, в якому показали майже справжню, живу шкільну лінійку. Відеозапис в соцмережі опублікувала педагог-організатор закладу Анжеліка Керножицька. В ньому зібрали все: вступне слово ведучих та привітання від педагогів, віршики від першачків, їх веселий танок та, звичайно, сам перший дзвоник, яким по черзі продзвеніли всі. Окрім цього, з маленькими учнями зробили фотосесію. Вчителька початкових класів Каріна Пархоменко, яка також присутня на фото, в своєму дописі побажала всім юним освітянам в новому навчальному році величезного бажання вчитися та здобувати нові знання, дружної атмосфери, цікавих подій, чудових оцінок і постійного прагнення бути кращим, ніж учора.

Директор Мар’ївської гімназії “Оберіг” Біленьківської громади Олена Петрук поздоровила з Днем Знань вчителів, батьків і учнів. “Майбутнє всієї країни залежить від тих, хто сьогодні входить в класи – вчитися і вчити. Тож нехай цей процес буде яскравим, святковим, як букети квітів на шкількій лінійці 1 вересня. Зі святом вас!”, – сказала директор. Учні 1-го та 2-го класів теж щиро зраділи школі, про що й розповіли в віршованій формі з посмішками на обличчях. Ті, хто навчається в гімназії останній рік, випускники 11-го класу, поділилися своїм сумом з цього приводу. Адміністрація закладу побажала всім здобувачам освіти незабутніх миттєвостей шкільного життя, справжніх відкриттів, пізнання світу і найголовнішого – мирного неба. Цей навчальний рік відкриє нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, а батьків – гордістю за своїх дітей, впевнені в гімназії.

Учнів тепло вітали й в Кушугумській гімназії “Інтелект”. Тетяна Апостолова, директор освітнього закладу, зазначила, що навчання під час бойових дій – це історичний досвід для юних жителів Країни Знань, і про це вони колись розкажуть вже своїм дітям. За її словами, успіх в освіті, як і раніше, залежить від батьків та педагогів, для щасливого майбутнього молодого покоління їм треба працювати однією командою. Педагог-організатор, вчитель основ здоров’я Людмила Нагула поділилася, що дружна родина “Інтелекту” приймає до своїх лав 40 першокласників: допитливих, зацікавлених, таких маленьких і яскравих зірочок. Попереду у них – знання, навчальні проєкти, багато творчого спілкування. “Хтось з дітей пішов в перший раз у перший клас, інші всі ці три літні місяці з нетерпінням чекали відновлення навчання. Але для всіх нас це буде рік випробувань, які ми зможемо гідно подолати разом. Новий навчальний рік розпочато! Тож бажаємо вам, дорогі діти, успішного навчального року, впевнених кроків до вершин знань! Все буде Україна!”, – написала педагог.

Григорівська гімназія Новоолександрівської громади теж привітала всіх учнів, вчителів та батьків із святом 1 вересня. “Ось і настав цей день. 1 вересня – День знань і старту нового навчального року. Хочеться побажати, щоб цей день не був причиною печалі, а запам’ятався довгоочікуваними веселими зустрічами, завзятим і дзвінким сміхом, новими цікавими знайомствами і пробудженням спраги до знань. Щоб сил і терпіння вистачило на весь прийдешній рік! Високих оцінок, легких контрольних, цікавих уроків і вірних друзів, з якими все, що було вже сказано, легко здійсниться!”, – зазначено на сторінці закладу в Facebook. Окрім цього, педагогічний колектив окремим дописом опублікував ролик із святковим виступом першачків та старшокласників.
 
Щиро вітаємо учнів, батьків та вчителів з Днем Знань і початком нового навчального року. Бажаємо дітям жаги до знань, гарних оцінок та прекрасного майбутнього, їхнім батькам і педагогам – витримки, спокою, добробуту в родинах, як в шкільній, так і в особистих, віри в ЗСУ, найскорішої Перемоги та мирного неба над головами. В наймолодшому поколінні Україна має надійну опору – саме воно зможе відбудувати те, що зруйнували орки, допомогти державі відродитися ще сильнішою, прекраснішою, величнішою. Зі святом 1 вересня!