Червоний промінь

Україна починає виробляти власні 152 мм снаряди: чому це важливо

Оборонно-промисловий комплекс (ОПК) України налагодив виробництво артилерійських снарядів калібру 152 мм. Про це під час брифінгу повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, передає ГО “Український мілітарний центр”. Роботи були проведені силами Державного концерну “Укроборонпром” та підприємствами, які входять до його складу. Очільник оборонного відомства також додав, що вже налагоджено виробництво 120-мм мін.

Резніков висловив надію, що протягом декількох місяців снаряди “реалістично збільшать свої об’єми” – відповідні зобов’язання вже є. Засоби ураження вже випробували, вони працюють і будуть працювати на полі бою. Водночас міністр нагадав, що Україна має артустановку 155-го калібру “Богдана” власного виробництва, яка теж пройшла перші випробування. Боєприпаси для “Богдани” ОПК виробляти не планує, їх МОУ сподівається й надалі отримувати від партнерів. Але якщо розвиток цієї артсистеми триватиме, то під неї так само буде налагоджено виробництво боєприпасів, пообіцяв Резніков.

Один з нових 152 мм снарядів представив менеджер проєктів державного оборонного концерну “Укроборонпром” Олег Болдирєв. У студії “Сніданку з 1+1” він розповів, що арсенал призначено для використання в радянських системах Д-20. Боєприпаси мають наступні характеристики: вага – пів сотні кілограмів, дуже висока швидкість, вирва глибиною 2-2,5 м та діаметром 6 м. Фахівець наголосив на важливості виробництва таких снарядів. За його словами, незважаючи на те, що Захід активно допомагає Україні зброєю, технічне забезпечення армії має один визначальний нюанс. “Зараз йде війна артилерії, і в наших Збройних силах все ще набагато більше систем радянського зразка калібру 122 та 152 мм, ніж західних. Тому Генштаб поставив чітке завдання, що саме виробляти саме зараз”, – пояснив Болдирєв.

Засоби ураження, виробництво яких налагодив ОПК, мають зменшити залежність української артилерії від поставок озброєння з-за кордону.