Червоний промінь

У День мінної безпеки журналісти отримали знання та навички, що рятують життя

«Не підходь, не чіпай, 101 набирай!» – ці важливі дії при виявленні небезпечного боєприпасу, здається, знають усі. А який алгоритм, якщо знайшов міну чи потрапив на заміновану ділянку, що робити, якщо побачив пораненого від боєприпаса? Цих та багатьох інших правил мінної безпеки навчалися журналісти у ході заходу, який для них провели представники Міжнародної гуманітарної організації “Данська рада у справах біженців” та інструктори Запорізького навчально-тренувального центру “Вогник”.
У Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки (4 квітня) працівники ГУ ДСНС У Запорізькій області підготували для медійників справжній сюрприз – зустріч з найзнаменитішим чотирилапим сапером, талісманом ДСНС – песиком Патроном. Господарем Патрона є начальник групи піротехнічних робіт ДСНС Чернігівщини Михайло Ільєв. Навчаючи домашнього улюбленця саперній справі, він навіть не думав, що того впізнаватимуть на вулицях, «робочий стаж» собаки налічуватиме понад 300 знайдених вибухонебезпечних предметів. І він отримає спеціальне звання від ЮНІСЕФ в Україні — Пса доброї волі — вперше в історії Фонду.
Втім М.Ільєв детально зупинився на роботі чернігівських рятувальників і саперів, вони розміновують території в Чернігівській, Харківській, Миколаївській областях, кожного дня стикаючись з небезпекою. Сьогодні запорізькі й чернігівські рятувальники презентували нашим школярам новий комікс за участю пса Патрона…
До речі, одну з найважливіших навичок, яка рятує життя в цей непростий час – накладання турнікету – продемонстрував керівник НТЦ “Вогник” Іван Здоровець . А ми всі дружно – її закріпили.
Наталія СТІНА.
Фото Геннадія СТІНИ