Червоний промінь

На Запоріжжі попрощалися з дівчатами-співачками, які загинули внаслідок обстрілу армії РФ

Сьогодні, 11 серпня, у Матвіївці на Запоріжжі попрощалися зі Світланою Сємєйкіною та Крістіною Спіциною, які загинули від російської ракети 9 серпня у Запоріжжі. Їх поховали разом, як найкращих подруг на місцевому цвинтарі.

Світлана Сємєйкіна та Крістіна Спіцина виступали на вулицях Запоріжжя — співали українські пісні та збирали гроші на потреби ЗСУ. Вони разом навчалися 11 років у Матвіївській школі.

Класна керівниця Світлани — Юлія Кармазь розповідає: дівчина була талановитою вокалісткою:

 
Юлія Кармазь, класна керівниця Світлани. Фото: Суспільне Запоріжжя

“Вона була не тільки музичною, співочою, вона була дуже розумною дівчиною, яка їздила постійно і на різні конкурси, виступала на змаганнях”.

У школі Світлана подружилася з Крістіною Спіциною, яка була старша за неї на кілька років. З того часу вони стали найкращими подругами, каже однокласниця Світлани Анна Савченко. Розповідає: їх об’єднало спільне хобі — музика.

“Вони вели прямі ефіри в Тік-тоці, їздили по Запоріжжю, збирали гроші на ЗСУ. Їздили в Дніпро, в Київ, теж там виступали, збирали гроші, співали українські пісні”.

Обидві дівчини співали, а Світлана ще грала на гітарі. Близько року тому вони заснували свій гурт та почали виступати на вулицях Запоріжжя.

дівчата
Загиблі співачки внаслідок обстрілу Запоріжжя, що стався 9.08.2023. Фото: особистий архів Богдана Загорулька

9 серпня подруги співали для людей просто неба у Запоріжжі. За годину їхні життя забрала російська ракета Х-35.

Анастасія Ревкова, однокласниця Світлани згадує:

дівчата
Анастасія Ревкова, однокласниця Світлани. Фото: Суспільне Запоріжжя

“Свєта з Крістіною, вони пішли на дитячий майданчик відпочити, а хлопець Свєти — Нікіта, він збирав апаратуру, гітари складав. Він це складав, а вони там сиділи”.

Ще одна однокласниця дівчини — Лілія Середа розповідає:

"Це ж наче янгол співає". На Запоріжжі попрощалися з дівчатами-співачками, які загинули внаслідок обстрілу армії РФ
Лілія Середа, однокласниця Світлани. Фото: Суспільне Запоріжжя

“Так сталося, що саме у цей момент вони пішли і стався “прильот”. Як кажуть, Світлана сиділа ближче до самого вибуху, а Крістіна позаду”.

Галина Морошкіна, декан факультету іноземної філології ЗНУ розповідає, що Світлана вступила на навчання минулого року:

“Вона навчалася добре, вона відповідальна. Встигала і навчатися, ну, і займатися своєю улюбленою справою. Навчалася на спеціальності — переклад, англійська мова. В цьому році вона мала б перейти на другий курс. Вона навіть не відчула оцей ритм, цієї академічності, університету. Це був жах, коли ми дізналися про те, що вона загинула”.

"Це ж наче янгол співає". На Запоріжжі попрощалися з дівчатами-співачками, які загинули внаслідок обстрілу армії РФ
Прощання зі Світланою Сємєйкіною та Крістіною Спіциною, Матвіївська громада, Запорізька область, 11.08.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Яна Кравченко, заступник декана з виховної роботи факультету іноземної філології ЗНУ, викладала у Світлани Сємєйкіної:

“Якщо вона пробувала себе в написанні пісень англійською, то, мабуть, це і був той потужний інструмент. Ми бачимо, що вона волонтерка, тобто, весь цей світ цікавив її і прагнув її. А вона, мабуть, прагнула допомагати і країні, і своїм батькам”.

Після ракетного удару 18-річна Світлана загинула на місці, а 21-річна Крістіна ще боролася за своє життя, але померла у лікарні.