Червоний промінь

Ми не згодні на контрольовану зупинку ЗАЕС – Зеленський

Попри небезпеку, Запорізька атомна електростанція буде продовжувати працювати. З наближенням зими вона забезпечує енергією два регіони України, тому влада не згодна на контрольовану зупинку станції. Про це Президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю американській телерадіокомпанії ABC News, передає портал “Актуально”.

Очільник держави нагадав, що ЗАЕС працює й працюватиме на потреби України. Перепідключення ядерного об’єкта до енергосистеми РФ він назвав неприйнятним. “Я знаю, що росіяни хотіли б, щоб реактори були відключені від української мережі і підключені до російської. Ні, ми не погоджуємося з цим”, – сказав Президент.

Також Зеленський констатував, що окупаційні війська зайняли найбільшу в Європі атомну станцію з шістьома блоками. Наразі вони використовують ЗАЕС як ядерну зброю. У разі аварії це означатиме “шість Чорнобилів”, застерігає український лідер.

Його слова вчергове підтвердили в “Енергоатомі”. Фахівці заявили, що в машинних залах 1-го та 2-го блоків розташовані вантажівки зі зброєю та боєприпасами. “Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодар усіх російських військових, та повернення Запорізької АЕС під повний контроль України заради безпеки всього світу”, – йдеться в заяві.

Сьогодні, 5 вересня, Запорізька АЕС знов була відключена від енергосистеми України. Окупантів не бентежить навіть присутність на об’єкті двох представників МАГАТЕ. Внаслідок обстрілів виникла пожежа, через яку було відключено лінію електропередач, що з’єднує станцію з нашою енергетичною системою. Зараз 6-й енергоблок живить виключно власні потреби ЗАЕС. Також станція втратила можливість відслідковувати рівень радіації.