Червоний промінь

Фронт 2 червня: росіяни не наступали, але знову обстрілювали села

Станом на 22:00 2 червня на південно-східному напрямку без змін. Підрозділи Сил оборони продовжують тримати рубежі та боронити нашу землю. Активних наступальних дій російські окупанти не проводили. Противник намагався зупинити просування наших підрозділів в районі н.п. Новодарівка та Нескучне, однак успіху не досягнув та відступив. Здійснював вогневе ураження наших позицій по всій лінії зіткнення, повідомляють Сили оборони Запорізького краю.

Основні сили й засоби загарбники продовжують зосереджувати в районах Оріхова, Гуляйполя та Великої Новосілки Донецької області, посилюють свої підрозділи в районі Василівки. Цього дня, ворог обстрілював позиції підрозділів наших військ вздовж лінії зіткнення з усіх видів озброєння в районі населених пунктів: Ольгівське, Полтавка, Новоандріївка, Времівка, Малі Щербаки, Преображенка, Новоданилівка, Покровське, Новодарівка, Успенівка, Залізничне, Оріхів, Кам’янське, Гуляйпільське, Новопіль та Новосілка.

Російські терористичні війська продовжують цинічно порушувати норми Міжнародного гуманітарного права. Внаслідок російських артилерійських ударів було пошкоджено близько двадцяти будинків, два магазини, зруйновано гараж. Окупанти займаються тероризмом та торгівлею людьми. На тимчасово зайнятих територіях злочинці викрадають чоловіків та після цього вимагають викуп від 10 до 30 тис доларів США.
Російські халамидники на тимчасово зайнятих територіях продовжують займатися мародерством. В м. Бердянськ окупанти викрали автомобіль “BMW X6”, який належить одному з приватних підприємств.

Військовослужбовці Сил оборони на Запорізькому напрямку продовжують ведення оборонної операції, надають відповідь ворогу та знищують його живу силу та техніку. Протягом минулої доби завдяки умілим діям та майстерності наших воїнів було знищено:

  • 28 – особового складу, 41 – поранено;
  • знищено 3 танки;
  • 7 бойових броньованих машин, 1 одиницю захоплено;
  • 7 одиниць автомобільної техніки та 2 міномети.

Разом з цим, знищено ворожий склад боєприпасів та два спостережних пункти. В Бердянському порту відбулася велика кількість вибухів. Причини їх походження достовірно невідомі, ймовірно, окупанти не дотримуватися заходів безпеки під час розвантаження вибухонебезпечних предметів.

У п’ятницю, 3 червня, виповнюється 100 днів, як Росія почала повномасштабне вторгення на територію України. Росіяни забрали життя багатьох наших воїнів, які відважно билися за вільне майбутнє своєї країни і народу, спричинили чимало жертв серед цивільних, зруйнували безліч будинків. Військові злочини РФ продовжує коїти і сьогодні. Проте жодної зі своїх стратегічних цілей в Україні держава-агресор не досягла. Це відображено в британському звіті за підсумками 100 днів війни.

«Російським військам не вдалося досягти своїх початкових цілей із захоплення Києва та українських центрів влади. Стійкий український опір та нездатність утримати аеродром “Гостомель” у перші 24 години призвели до відбиття наступальних операцій РФ. Після провалу початкового плану через помилкові припущення при плануванні та погане тактичне виконання Росія адаптувала свій оперативний план, зосередивши увагу на Донбасі», – йдеться у звіті.