Червоний промінь

Фронт 17 червня: дезертирство 60 військових РФ в Михайлівці

Станом на 23 годину 17 червня оперативна обстановка на Запорізькому напрямку суттєвих змін не зазнала. Підрозділи Сил оборони продовжують утримувати рубежі та захищати нашу землю від російських окупантів. Про минулу добу на фронті доповіли в Силах оборони Запорізького краю.
 
Ворог активних бойових дій не проводив. Основні зусилля зосереджував на перегрупуванні власних сил і засобів, утриманні раніше захоплених територій, вогневому ураженні позицій наших військ, розосереджені своїх сил з метою уникнення вогневого ураження з боку наших військ. Крім того, противник вдосконалював інженерне обладнання лінії оборони та у окремих районах проводив повітряну розвідку із застосуванням БПЛА.
 
На усіх рубежах по лінії розмежування ведуться стримуючі дії. Відбуваються періодичні артилерійські та мінометні дуелі по всій лінії фронту в Запорізькій і Донецькій областях, але кількість їх зменшилась, порівняно із попередніми днями.
 
Російські терористичні війська, продовжучи цинічно порушувати норми Міжнародного гуманітарного права та правила ведення війни, постійно завдають удару по цивільній інфраструктурі та мирних домогосподарствах. За минулу добу на території області піддавалися обстрілам смт Залізничне, околиці м. Оріхів, м. Гуляйполе. Крім цього, за добу зафіксовано 26 обстрілів позицій підрозділів наших військ вздовж лінії зіткнення з усього спектру озброєння в районі населених пунктів: Кам’янське, Щербаки, Новопіль, Залізничне, Оріхів, Червоне, Темирівка, Яблукове, Мала Токмачка, Новоданилівка і Ольгівське.
 
Зокрема, населені пункти Темерівка, Кам’янське, Гуляйпільське і Новоданилівка противник обстріляв з РСЗВ “Град”, Залізничне двічі потрапило під удар РСЗО “Ураган”. Населені пункти Новопіль і Гуляйпільське потрапили під вогонь танків. Крім того, по Новополю противник здійснив дистанційне мінування касетними мінами ПОМ-2. В Пологівському районі фіксується збільшення кількості сил противника, тому ймовірно можливе ведення активних дій в напрямку Гуляйполя.
 
За даними розвідки у населеному пункті Михайлівка (Василівський район) з гуртожитку, де раніше фіксувалося місце проживання військових РФ, зафіксовано випадок дезертирства понад 60 з них. Також в районі населеного пункту Кінські Роздори (Пологівський район) зафіксовано нові фортифікаційні споруди противника, близько 35 одиниць техніки та місця дислокації особового складу. З тимчасово окупованої території АР Крим зафіксовано рух потяга з паливно-мастильними матеріалами та боєприпасами в напрямку Мелітополь. Крім того зафіксовано збільшення кількості колон техніки противника: траса Мелітополь – Василівка і у зворотному напрямку фіксується систематичний рух значної кількості вантажівок КамАЗ, Андріївка – Кінські Роздори (Пологівський район) велика кількість важкої техніки, з АР Крим у напрямку Мелітополя протягом дня зафіксовані декілька колон вантажівок, бензовозів і військової техніки.
 
Окупанти на захоплених територіях продовжують грабувати місцеве населення, приватні підприємства і державні установи, незаконно конфісковувати їхнє майно. В Бердянському та Мелітопольському районах окупанти викрали 5 автомобілів, які належать місцевим мешканцям та підприємствам.
 
Військовослужбовці Сил оборони на Запорізькому напрямку продовжують ведення оборонної операції, завдають відповіді ворогу, знищуючи його живу силу та техніку. Протягом минулої доби наші воїни знищили:
  • 16 осіб особового складу, 18 – поранили;
  • 1 танк;
  • 2 бойові броньовані машини;
  • 1 РСЗВ “Град”;
  • 1 автомобіль;
  • 2 міномети;
  • 1 протитанкову гармату “Рапіра”.
Крім того, ліквідовано один спостережний пункт противника.
 
Підрозділи Запорізької окремої бригади територіальної оборони продовжують виконувати поставлені завдання, ведуть оборонні дії завдаючи втрат противнику по всій довжині лінії фронту в зоні відповідальності. В місцях виконання завдань проводять заходи бойової підготовки і навчання особового складу.
 
Підрозділи Національної поліції продовжують виконувати завдання із забезпечення громадського порядку, здійснюють патрулювання та супроводження колон. Підрозділи ДСНС перебувають в підвищеній готовності. На територіях, де тривають бої, після закінчення артобстрілів залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних подій, очищують місцевість від мін та вибухових предметів.