Червоний промінь

Фонд Притули придбав для ЗСУ супутник – знімає навіть через стіни

У четвер, 18 серпня, у фонді Сергія Притули повідомили, що за 600 млн грн, які були зібрані на турецькі безпілотники, було придбано супутник фінської компанії ICEYE. Він дає доступ до бази даних супутникових знімків для української армії. Деталі розкрив повідомив голова фонду Сергій Притула на своїй сторінці у Facebook.

Кошти, які були зібрані у межах кампанії “Народний Байрактар”, були перенаправлені на купівлю супутника, після того, як турецька сторона повідомила, що Україна отримає три ударні БПЛА безкоштовно. Доступ до супутникової технології викупили більше ніж на рік вперед. “Відтепер наша армія буде максимально швидко отримувати супутникові знімки високої якості, які допоможуть нам з оперативним плануванням операцій. «Бавовни» буде багато”, – додав Притула.

Комунікаційники вирішили уточнити та показати українцям, доступ до яких знімків отримають тепер Збройні Сили України. Вони уточнили, що супутники ICEYE можуть сканувати об’єкти на Землі незалежно від умов. Техніка робить зйомку за допомогою синтезованої радіолокаційної апертури (SAR) у будь-який час доби і за будь-яких погодних умов. “Системи SAR завдяки автоматичному розпізнаванню об’єктів із застосуванням розподіленого радіолокаційного зображення та цифрової обробки сигналів здатні бачити… крізь перешкоди. Це дозволяє їм дивитися через хмари, туман, дим, не залежати від рівня освітленості і регулярно здійснювати знімки. Тобто, грубо кажучи, не те щоб щільна хмарність, а навіть стіни будівель для цієї системи не перешкода”, – йдеться в повідомленні.

Роздільна здатність таких знімків становить 1 метр на піксель при знімку району 15х15 км, чого вже достатньо для виявлення військової техніки (при меншому розміру площі фільмування можливо досягти кращих результатів до 0,25 м на піксель). Також є режим потокового сканування з роздільною здатністю 3 метри на піксель при фільмуванні смугою 30х50 км.