Червоний промінь

241 доба військового вторгнення: окупанти спускають воду з Каховського водосховища

Противник двісті сорок першу добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін, доповіли в ЗОВА.

Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Запоріжжя, Зарічне, Полтавка, Оріхів, Залізничне, Чарівне, Щербаки, Степове, Білогір’я, Дорожнянка, Малинівка, Червоне, Новоандріївка, Ольгівське, Малі Щербаки та Кам’янське. Надійшло 19 повідомлень  про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 113 осіб, з них 21 – діти.

На тлі повідомлень про замінування Каховської ГЕС російські окупанти почали скидати воду з Каховського водосховища. Про це в ефірі російської пропагандистської ТВ-програми “Соловйов Live” заявив очільник окупаційної адміністрації Новокаховського району Херсонської області Володимир Леонтьєв. За його словами, це робиться “для зменшення масштабів збитків у разі руйнування греблі на Каховській ГЕС”. “Станція продовжує працювати, хоча три агрегати вийшли з ладу. Вона не зупиняла роботи ні на один день з 24 лютого. Останній тиждень збільшено скидання води, щоб у разі негативного розвитку подій кількість води, яка хлине вниз за течією, була меншою”, – сказав зрадник.

Джерела британської радіомовної корпорації ВВС підтвердили, що скидання води триває вже третій день.

Нагадаємо, Головне управління розвідки України каже про два вантажних автомобілі, які стоять на ГЕС. Обидва начинені вибухівкою. На думку розвідки, окупанти можуть підірвати дамбу при відступі та традиційно звинуватити Україну. Під загрозою можуть опинитися 80 населених пунктів, включно з м. Херсон.