Червоний промінь

238 доба військового вторгнення: Путін “ввів” воєнний стан на всіх окупованих територіях

Російська Федерація двісті тридцять восьму добу веде повномасштабну війну проти України. Як і раніше, захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів, розповіли в ЗОВА.

Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій ЗСУ, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Запоріжжя, Значкове, Залізничне, Степове, Гуляйполе, Преображенка, Дорожнянка, Оріхів, Щербаки, Шевченко, Малинівка, Юрківка, Таврійське, Новоданилівка, Ольгівське, Білогір’я, Новоандріївка, Червоне, Мала Токмачка, Полтавка та Малі Щербаки. Надійшло 29 повідомлень про руйнування житла громадян та об’єктів інфраструктури в результаті ворожих обстрілів.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 200 осіб, з них 33 – діти.

Президент Росії Володимир Путін оголосив про рішення запровадити воєнний стан в окупованих частинах Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей України. Про це російський керманич заявив на засіданні Радбезу РФ 19 жовтня. Путін заявив, що в Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях України до їх окупації Росією діяв режим воєнного стану, а “зараз необхідно оформити цей режим уже в рамках російського законодавства”. Паралельно буде проведено “заходи, які вживаються у зв’язку з введенням воєнного стану”.

Указ президента країни-агресора – яскраве свідчення підготовки до масової депортації українців із захоплених територій. Так його прокоментував секретар РНБО Олексій Данілов. “Воєнний стан Путіна в анексованих регіонах – це підготовка до масової депортації українського населення в депресивні райони для зміни етнічного складу окупованої території. Злочин, який має бути засуджений ООН. Він вже був вчинений Росією в Криму, але залишився непокараним”, – зауважив Данілов. Радник голови ОП Михайло Подоляк впевнений, що це ніяк не вплине на процес деокупації всієї України.