Червоний промінь

224 доба військового вторгнення: РФ облаштовує “державний кордон” в Василівці

Противник двісті двадцять четверту добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Як доповіли в ЗОВА, противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів.

Протягом минулої доби ворог здійснив  обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Запоріжжя, Значкове, Степове, Гуляйполе, Оріхів, Залізничне, Мала Токмачка, Полтавка, Омельник, Дорожнянка, Чарівне, Червоне, Новояковлівка, Малинівка, Яблукове, Ольгівське, Білогір’я, Новоіванівка, Новоандріївка, Темирівка, Щербаки, Верхня Терса та Малі Щербаки. Надійшло 27 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 43 людини. З них 11 – діти.

В місті Василівці на Запоріжжі окупанти почали “приєднувати до РФ” окуповані території, повторюючи донбаський та кримський сценарії. Там намагаються облаштувати “державний кордон”. Про це в ефірі національного телемарафону новин сказав голова ОВА Олександр Старух. “Кордон”, як вони вважають, з усіма правилами перетину, які вони вигадали. Не пускають чоловіків призовного віку”, – зазначив губернатор.

Вже протягом декількох днів російські військовослужбовці припинили пропускати українських громадян через блокпост у місті. За словами Старуха, за останню добу лише 43 людини змогли перетнути лінію розмежування, з них 11 – діти. Минулого тижня це були тисячі людей. Позавчора лише 8 людей зуміли виїхати, об‘їзними шляхами, заявив Старух.