Червоний промінь

212 доба військового вторгнення: поступовий відступ РФ з півдня триває

Російська Федерація повноцінно воює проти України вже двісті дванадцятий день. Захисники Запорізького краю не втрачають позицій: рубежі утримуються, а окупаційні війська стикаються з потужним спротивом наших мужніх бійців. На Запорізькому напрямку за останню добу ситуація не змінилася. Росіяни намагаються контролювати захоплені території. Про це доповіли в ЗОВА за підсумками чергової доби війни.

Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Запоріжжя, Білогір’я, Ольгівське, Оріхів, Малі Щербаки, Запорізьке, Темирівка, Щербаки, Шевченко, Преображенка, Залізничне, Привільне, Кам’янське, Гуляйполе, Верхня Терса, Успенівка, Дорожнянка, Малинівка, Новоандріївка, Мала Токмачка та Червоне. Надійшло 74 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 853 людей, з них 150 – діти.

Окупанти поступово відступають на півдні України. ЗСУ знищили райони зосередження їхньої техніки та озброєння. Речниця пресцентру оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк розповіла, що запеклі бої тривають. На півдні, за її словами, досить гаряче, незважаючи на те, що погода стала прохолоднішою. “Вогонь іде і з одного боку, і з іншого. Але ворог усе-таки поступається, ми поступово закріплюємо звільнені території за собою. І це його напружує. Відповідно, обстріли стають то більшими, то меншими – залежно від того, яку кількість боєкомплекту ми вразили за ніч”, – пояснила Гуменюк.

За минулу добу ЗСУ знищили низку пунктів управління, командних пунктів, районів зосередження техніки, озброєння та особового складу РФ. Точні втрати окупантів встановлюються. В ОК “Південь” вдячні місцевому населенню та руху опору на окупованих територіях, адже вони допомагають нищити ворога.