Червоний промінь

169 доба військового вторгнення: за одну добу ЗАЕС обстріляли чотири рази

Російська Федерація вже сто шістдесят дев’яту добу веде повномасштабну війну проти України. Захисники Запорізького краю традиційно утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам, доповіли в Запорізькій обласній військовій адміністрації.

Повідомляється, що на Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Кушугум, Комишуваха, Гуляйпільське, Оріхів. Надійшло 40 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1347 людей, з них 410 – діти.

За добу російські війська чотири рази обстріляли Запорізьку АЕС і території поблизу атомного об’єкта. Зафіксовано 10 “прильотів”. За повідомленням ДК “Енергоатом”, 5 снарядів впали в районі комендатури станції, безпосередньо поруч із дільницею зварки та сховищем джерел випромінювання. На невеликій ділянці зайнялася трава. Однак ворог на цьому не зупинився. Ще стільки ж вибухів сталося в районі пожежної частини, яка розташована неподалік від ЗАЕС. На щастя, внаслідок обстрілів ніхто не постраждав.

Внаслідок обстрілів на станції не вдалося вчасно провести “перезмінку”. Задля безпеки атомників автобуси з персоналом наступної зміни розвернули назад до Енергодара. Допоки ситуація остаточно не нормалізується, роботу продовжуватимуть працівники попередньої зміни.

В “Енергоатомі” заявляють, що ситуація загострюється, адже зовсім поруч розташовані джерела випромінювання та пошкоджено кілька радіаційних датчиків.

Станом на 17:00 радіаційний фон на ЗАЕС становить 11-12 мкР/год, що відповідає природним нормам. Станція працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.