Червоний промінь

150 доба військового вторгнення: четверо людей померли в черзі на блокпосту в Василівці

Противник сто п’ятдесяту добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам. Про останню добу на фронті розповіли в ЗОВА.

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. За повідомленням ГУ НП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів Успенівка, Гуляйпільське, Рівнопілля, Залізничне, Лук’янівське та Новоданилівка. Надійшло 12 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1100 людей, з них  250 – діти.

Війська РФ на блокпосту в Василівці продовжують блоквати проїзд автомобілів з українцями, які бажають евакуюватися. У спеку без нормальної їжі та медичної допомоги померло четверо людей. Про це повідомив мер Мелітополя Іван Федоров в Telegram. “На блокпосту у Василівці російські окупанти не пропускають автомобілі мирних жителів, які стоять тут цілодобово, намагаючись виїхати у бік Запоріжжя. У результаті утворилася черга з 1200 автомобілів”, – сказав Федоров. У відповідь на прохання центральних та місцевих органів влади до окупантів відкрити для людей “зелений коридор”, ті цинічно відповіли, що нібито “потреб у коридорі немає”, і “ніхто з мелітопольців не хоче виїжджати”, підкреслив мер.

Ті, кому все ж вдалося виїхати з окупації на вільну територію, кажуть, що стояти в черзі доводиться по 10 годин, а те й більше.