Червоний промінь

Росіяни тричі вдарили по ЗАЕС. Є загроза витоку

Російські окупанти продовжують демонструвати усьому світу свій терористичний потенціал. У п’ятницю, 5 серпня, війська РФ цілеспрямовано обстріляли магістраль, якою до Запорізької АЕС постачають водень. Також було серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус. Є загроза витоку водню і розпилення радіації, повідомили в “Енергоатомі”. Там заявляють, що акти ядерного тероризму здійснюються для того, аби знеструмити весь південь України та відімкнути ЗАЕС від української енергосистеми.

“Приблизно о 14:30 окупаційні війська Росії тричі обстріляли Запорізьку АЕС. Зафіксовано три вибухи біля промислового майданчика станції. Ще три “прильоти” на ту ж локацію сталися ввечері. Окрім інших руйнувань, пошкоджено високовольтну лінію зв’язку 330кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС – Запорізька ТЕС. На одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, увімкнулись дизель-генератори, які забезпечують роботу систем безпеки. На даний момент вказаний блок розвантажено та відключено від енергомережі. Українським персоналом станції вжито запобіжних заходів для зменшення ризику виникнення вибухів і пожеж на зазначених об’єктах. Наразі АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної безпеки, – йдеться в повідомленні. Що стосується можливих постраждалих від удару росіян, такої інформації немає. 

Енергоблоки Запорізької атомної електростанції заміновано. Це підтвердив представник пресслужби Головного управління розвідки Андрій Юсов.

Мер Енергодара Дмитро Орлов заявив, що російські військові ховають свою зброю, з якої обстрілюють область, між енергоблоками. Після обстрілів з міста зафіксовано відтік атомників, які вважають, що подальша робота на ЗАЕС не може бути безпечною. Держатомрегулювання закликав світову спільноту “вжити рішучих заходів для перешкоджання діям російських окупантів”, які вважає за необхідне трактувати як ядерний тероризм.

Президент Володимир Зеленський відреагував на обстріли Запорізької атомної електростанції, назвавши це “зухвалим ядерним тероризмом, який потребує негайної реакції світової спільноти”. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі також рішуче засудив обстріл Запорізької АЕС та підтвердив готовність прибути на станцію на чолі експертної місії агентства. Він заявив, що інспектори з гарантій установи під час цієї місії зможуть провести важливу перевірку на станції. Крім того, експерти місії зможуть надати неупереджену та незалежну інформацію про стан ЗАЕС. Станом на зараз МАГАТЕ повністю втратило контроль над атомною станцією в Енергодарі.