Червоний промінь

Місія ООН вирушає до Оленівки для розслідування трагедії

Організація Об’єднаних націй ініціює місію, яка має встановити обставини трагедії в Оленівці, де загинули понад 50 українських полонених. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш, передає “Суспільне”. На зустрічі із Президентом України Володимиром Зеленським було обговорено розслідування трагедії в ізоляторі тимчасового тримання 29 липня.

“Те, що там сталося, неприпустимо. Усі військовополонені захищені міжнародним гуманітарним правом. Міжнародний Комітет Червоного Хреста повинен мати доступ до них, де б вони не зберігалися. Я вирішив створити місію з встановлення фактів”, – зазначив генсек ООН. Він додав, що головою місії призначено генерала Карлоса душ Сантуша Круза з Бразилії, а Україні та РФ повідомлено технічне завдання місії, а також склад команди.

Генерал Сантос Крус, за словами Гутерреша, є поважним офіцером із понад 40-річним досвідом роботи в національній і міжнародній громадській безпеці та військовій справі, в тому числі в якості командувача миротворчими операціями ООН. Зараз ООН продовжує працювати над отриманням необхідних гарантій безпечного доступу до Оленівки та будь-яких інших відповідних місць. “Простіше кажучи, місія зі встановлення фактів має бути вільною для пошуку фактів. Команда повинна вміти збирати та аналізувати необхідну інформацію. Перш за все це означає безпечний, захищений і безперешкодний доступ до людей, місць і доказів без будь-якого втручання”, – наголосив Гуттереш.