Червоний промінь

Мешканка Мелітополя коригувала вогонь по Запоріжжю разом із родиною – СБУ

Служба безпеки України в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури нейтралізувала агентурну групу російських спецслужб, яка збирала дані про дислокацію та переміщення ЗСУ на півдні, одного з її членів було затримано. Учасника групи родом із Запоріжжя затримали на спробі передачі загарбникам закритих відомостей, повідомили в пресслужбі СБУ. Зазначається, що в результаті багатоетапної спецоперації знешкоджено агентів ГУ Генштабу ЗС РФ (більш відомого як ГРУ). 

Організатором злочинного кола виявилася мешканка тимчасово окупованого Мелітополя, яка була завербована російською спецслужбою для проведення підривної діяльності. Її чоловік входить до складу окупаційного угруповання РФ і бере безпосередню участь у бойових діях проти підрозділів ЗСУ на південному фронті. Також для збору розвідданих жінка залучила свекра, який мешкав в обласному центрі. Він мав здійснювати зовнішнє спостереження за переміщенням українських військ і робити фотофіксацію об’єктів. Цю інформацію жінка передавала окупантам для планування і підготовки серії ракетно-артилерійських обстрілів по місту. Зрадники спілкувалися між собою закритими каналами зв’язку, розповіли силовики.

Як це часто трапляється, у разі успішного виконання завдань агресори обіцяли організаторці групи “керівну посаду” в окупаційній адміністрації, а її чоловіка – перевести з передової у тил угруповань РФ.

Організаторку групи повідомили про підозру заочно у межах кримінального провадження за фактом державної зради, вчиненої за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану. Затриманому уродженцю Запоріжжя також повідомлено про підозру, обвинувальний акт щодо нього скеровано до суду. Тривають комплексні заходи для притягнення зрадниці до відповідальності.