Червоний промінь

Хакери зламали радіостанції й “шпиталізували” Зеленського: Президент відреагував

Сьогодні, 21 липня, українці могли почути на улюблених радіостанціях, що Президент України Володимир Зеленський “перебуває в тяжкому стані”. Це – наслідок кібератаки, якої зазнали сервери та мережі радіостанцій TAVR Media, повідомили в компанії. В управлінні радіогрупи – дев’ять провідних радіостанцій: “Хіт FM”, Radio ROKS, KISS FM, Radio RELAX, “Мелодія FM”, “Наше Радіо”, Radio JAZZ, Classic Radio і “Радіо Байрактар”.

Зловмисники через захоплені радіохвилі розповсюдили інформацію про те, що голову держави нібито “доставили до реанімації, а його обов’язки наразі виконує голова Верховної Ради Руслан Стефанчук”. В TAVR Media повідомляють, що озвучена в ефірах радіостанцій інформація не відповідає дійсності. Відповідні служби вирішили проблему і повернули радіохвилі під свій контроль.

Невдовзі Володимир Зеленський в відеозверненні особисто розвінчав фейк. “Сьогодні Росія запустила чергові фейки, що держава не керується Президентом Зеленським, бо він знаходиться в лікарні, точніше – в реанімації, через свій важкий стан. Важкий стан здоров’я. Так ось, знаходжуся я в кабінеті. Так міцно, як зараз, я себе ще ніколи не відчував. І погана новина для вас всіх, хто запускає такі фейки. Я не один, нас таких 40 мільйонів. І при всій повазі до похилого віку, але 44 – це не 70”, – сказав він. Вірогідно, таким чином очільник держави натякнув на вік російського правителя Володимира Путіна.

Подію прокоментував і Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, якого, за повідомленням хакерів, було “призначено” в.о. Президента. Він закликав українців не вестися на маніпуляції щодо стану здоров’я Зеленського. “Президент і його команда живі-здорові. Усі разом працюємо на Перемогу України!”, – наголосив голова ВРУ у дописі в соцмережі Facebook.