Червоний промінь

Бердянськ

 
На околицях міста безперешкодно хазяйнують мародери. Особливо страждають дачні кооперативи. Поліції в Бердянську немає. Відділок захоплений росіянами. Іноді мародерів вдається відловити силами патруля, який сформувала місцева влада. Не виключено, що частина правоохоронців як цивільні особи входять до складу формування, але це неофіційна інформація.
По місту часто їздять військові автомобілі з літерою Z на кузові. Начебто, це патрулі Росгвардії. На виїздах з Бердянська блокпости окупантів. Без паспорта проїхати не можна. Кожний транспортний засіб перевіряють дуже ретельно та прискіпливо. У паспортах дивляться місцеву реєстрацію.
Відновилися автобусні рейси в села Бердянського району.
Єдина радіостанція, яка працює в місті з початком війни – 106,0 ФМ (Азовська хвиля). Кілька днів тому медіахолдинг захопили окупанти. З колективом провели тригодинну бесіду. Про що саме – невідомо. Наразі в ефірі станції – переважно радянська та російська естрада (тьху!, – ред), інколи пускають закордонні композиції. Кілька разів транслювали гімн СРСР (тьху іще раз!) Періодично транслюють оголошення про ситуацію в Бердянську й в Україні (зі зрозумілими акцентами). Мовляв, «російський мир» найкраще, що тільки можна уявити…
Окупанти встановили пости у мерії та райдержадміністрації. Особовий склад російських військ розміщується в управлінні Прикордонного загону по вул. Північній та в казармі ВМСУ по вул. Єгорова (завод Прилив). Так само на Північній – бронетехніка Росгвардії та кілька вантажівок з бійницями.
Російські військові окопались також на околиці села Осипенко по городах людей за будинками.
У Бердянську – просто аномальна кількість оголошень щодо придбання нерухомості. Що це – неясно. Можливо, ріелтори хочуть викупити житло за безцінь, можливо, росіяни скуповують. Радше перша версія.
В будинках активістів чи небезпечних, на думку росіян, людей проводять обшуки. Біля осель виставляють 1-2 «Урали» й позашляховик. Обійстя оточують автоматники. Обшуки тривають 2-3 години.
Сьогодні окупанти увірвались до голови мікрорайону Коса Віталія Давиденка (Носа). В нього нібито шукали зброю. Чоловіка побили. Зброю наче не знайшли. Вдень зв’язку з Давиденком не було.
Мітинги проти російських окупантів тривають щодня. Місцеві кажуть – останнім часом на зборах стає дедалі більше незнайомих облич. Коли оратори виступають з патріотичними гаслами на кшталт «Слава Україні», незнайомці мовчать. Бердянці не виключають провокаторів чи «топтунів» від окупантів, що намагаються контролювати масові протестні заходи.
Попри це, згортати акції в Бердянську поки не планують.
Яків Носков