Червоний промінь

Суспільне Мовлення оголосило нову дату проведення Радіодиктанту національної єдності

Радіодиктант національної єдності-2023 відбудеться 27 жовтня, у День української писемності та мови, який, згідно з указом Президента України Володимира Зеленського, відтепер відзначатиметься саме цього дня. Досі цей день відзначали 9 листопада.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу.

Радіодиктант давно вийшов за межі радіоефіру — Суспільне Мовлення транслює його на всіх платформах: телебаченні, радіо та діджиталі.

«Радіодиктант національної єдності — це унікальна українська акція єднання, яка багато років об’єднує українців у цілому світі. Завдяки можливостям Суспільного Мовлення кожен охочий може долучитися до написання Радіодиктанту з будь-якого континенту нашої планети. Але для нас особливо важливо зараз об’єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях. Ми хочемо, щоб усі, хто може знайти безпечне місце і написати разом із тисячами людей по всьому світу Радіодиктант національної єдності-2023, відчули себе частинкою нашої сильної і прекрасної країни», — зазначив Дмитро Хоркін, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо, телебачення та діджиталу.