Червоний промінь

Що робити у разі радіаційної аварії. Алгоритм дій

Під такою назвою 27 червня відбувся тренінг у Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ.

Запорізьких медійників та представників іноземних ЗМІ навчали радіаційної безпеки представники ГУ ДСНС України у Запорізькій області. Рятувальники пояснили алгоритм дій на випадок аварії на Запорізькій АЕС і наголосили, що головне завдання кожного – не панікувати, а організуватися та діяти!

Якщо почуємо сигнал тривоги, то необхідно дотримуватися такого плану:

увімкнути радіо чи телебачення місцевого мовлення;

прослухати звернення до населення, яке прозвучить після вимкнення сирени;

виконати рекомендації;

знайти можливість сповістити про почуте сусідам чи знайомим, за необхідності, допомогти їм.

Рятувальники показали медійникам наповнення «Тривожної валізи»:

там обовʼязково мають бути документи, цінні речі, радіо (з батарейками), аптечка, ліхтарик, сірники, запаси їжі та води на 3 доби у герметичних ємностях, засоби індивідуальної гігієни, , взяти маску й респіратор, мати одяг, який легко помити (плащ, гумові чоботи).  Перед виходом з дому необхідно вимкнути всі прилади, закрити водопровідні та газові крани, вікна, двері. Після цього прибути на збірний пункт евакуації, визначений місцевою владою.

Дітям дошкільного віку вкладається у кишеню або пришивається до одягу записка, де зазначається ПІБ дитини, адреса проживання, номери телефонів та ПІБ батьків.

Окрім того, учасників тренінгу навчили робити ватно-марлеві повʼязки для захисту органів дихання. Насамперед захистити дихальні шляхи, ніс, рот, щитоподібну залозу.

Основне, на чому наголошували спеціалісти: одразу після сповіщення про радіаційну небезпеку – необхідно негайно зайти в укриття, приміщення, будинок, квартиру, щільно закрити вікна, двері, всі щілини. Важливо перебувати у закритому приміщенні першу добу, адже за 24 години осідає 80% радіаційного пилу. Далі діяти відповідно до вказівок влади.