Червоний промінь

Продаж та використання феєрверків повністю заборонять

ВР сьогодні, 16 серпня, прийняла за основу законопроєкт щодо продажу та використання феєрверків. Відповідна інформація з’явилася на сайті ВР. “За” документ, який був зареєстрований в парламенті ще 6 червня, проголосували 250 депутатів.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Закону “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, яким забороняється продаж, передача та використання феєрверків, зокрема, салютів і петард, а також проведення будь-яких заходів із використанням піротехніки та вибухових речовин. Як виняток може використовуватися сценічна піротехніка Т1 та Т2 та феєрверки класу F1, котрі мають низький рівень небезпеки та незначний рівень шуму, що не перевищує 60 дБ. Водночас особам, які не досягли 16 років, пропонується заборонити продаж чи передачу навіть феєрверків класу F1. Окрім того, зміни до Закону “Про захист тварин від жорстокого поводження” передбачають заборону на використання щодо тварин будь-яких піротехнічних виробів.

Органи місцевого самоврядування, згідно з текстом проєкту закону, мають затверджувати правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях та разом із виконавчою владою та Національною поліцією забезпечувати контроль за виконанням правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, порядку та правил стосовно виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних виробів.

Закон готували ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну для безпеки ветеранів та переселенців, які мають посттравматичний стресовий розлад, а також піклуючись про тварин, які потерпають від гучних салютів. Після 24 лютого ініціатива стала особливо актуальною: на сайті Президента було створено не одну петицію, де українці вказували, що використання піротехніки під час війни в країні є абсолютно неприйнятним, в соцмережах також точилися бурхливі дискусії з цього приводу.