Червоний промінь

Повістку в армію більше не можна оскаржити в суді

Верховний Суд України (ВСУ) визначив, що повістка Територіального центру комплектування та соцпідтримки не може бути оскаржена в суді. Про це повідомляє Військова служба правопорядку у Збройних Силах України в соцмережі Facebook. В службі нагадали, що повістка є лише засобом оповіщення особи про необхідність виконати військовий обов’язок відповідно до закону “Про військовий обов’язок і військову службу”.

До такого висновку дійшов Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду. Тому відтепер громадянам немає сенсу оскаржувати такі повістки, оскільки всі суди повинні враховувати висновки ВСУ. “З початком широкомасштабного російського вторгнення в Україні оголошено загальну мобілізацію. Отже, якщо вам виписали повістку та ви за неї розписалися, обов’язково прийдіть до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки”, – заявили в Військовій службі правопорядку.

Якщо людину викликали повісткою, але вона не прийшла, місцеві Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть трактувати це як ухилення від мобілізації, що тягне за собою кримінальну відповідальність. В умовах війни за ухилення від військової служби при мобілізації можна отримати покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років.