Червоний промінь

Перелік чоловіків, кого випускають за кордон, розширено

Вчора, 19 серпня, Кабінет міністрів дозволив військовозобов’язанимїздити за кордон у складі бізнес-делегацій. Дозвіл набуде чинності 1 вересня, сказала  в ефірі єдиного телемарафону в п’ятницю віцепрем’єр-міністр економіки Юлія Свириденко. Вона озвучила умови, за яких чоловікам, хто працює в бізнесі, можна буде їхати з України в відрядження. Послуга отримала відповідну назву “єВідрядження”. Заявку можна буде оформлювати через портал “Дія”.

Така можливість буде не для всіх підприємств. Компанія зможе відправити працівника за кордон, якщо вона:

  • працює “в білу”, тобто, сплачує офіційно зарплату, не має заборгованостей по податках та зборах перед бюджетом;
  • орієнтована на експорт;
  • не має податкового боргу;
  • має середню зарплату не менше 20 тис. грн.

У такому випадку працівники компанії (до 10% від штатної чисельності, але не більше 10 людей) зможуть виїжджати за кордон терміном на 7 днів. “Це важливий крок для бізнесу, щоб вони мали можливість брати участь в міжнародних заходах, підписувати ділові контракти й повертатися в Україну, щоб розвивати бізнес”, – заявила Свириденко. Міністерство цифровізації повідомило, що умовою для виїзду делегацій за кордон буде гарантований платіж у розмірі 200 тис. грн. Ці гроші повернуться після того, як людина, що була у відрядженні, повернеться до України.

Також Уряд незабаром розширить перелік тих, хто може отримати відстрочку від призову на службу. Законопроєкт вступить в силу після прийняття ВРУ. Він передбачає бронювання, в тому числі, для працівників:

  • органів держ- та місцевої влади, якщо їхня робота необхідна для функціонування цих органів у воєнний час;
  • на підприємствах та в організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання;
  • на підприємствах, які виготовляють продукцію оборонпризначення чи для потреб ЗСУ;
  • на підприємствах і в установах, які є критично важливими для функціонування економіки.

Що ж до заборони виїзду чоловіків без військового досвіду, вона збережеться до кінця воєнного стану. Про це сказав Президент Володимир Зеленський у відповідь на петицію, авторка якої залишила таке прохання.