Червоний промінь

Нерестова заборона на вилов риби

З квітня в Запорізькій області стартувала весняно-літня нерестова заборона на вилов риби. Порушення правил рибальства карається штрафом або притягненням до кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє пресслужба Запорізького рибоохоронного патруля.

Тривалість заборони залежить від водойми:

* на Запорізькому (Дніпровському) водосховищі – з 5 квітня по 13 червня 2023 р.;

 * на Каховському водосховищі – з 10 квітня по 18 червня 2023 р.;

 * на інших водосховищах – з 1 квітня по 09 червня 2023 р.;

 * у всіх річках та їх кореневих водах – з 1 квітня по 20 травня 2023 р.;

 * у придаткових водоймах – з 1 квітня по 30 червня 2023 р.

 * у водоймах спеціальних товарних рибних господарств (СТРГ) – згідно з режимами їх рибогосподарської експлуатації.

У цей час заборонено пересуватися на моторних суднах на нерестовищах. Це не стосується транспорту рибоохорони та інших уповноважених органів державної влади. За порушення правил рибальства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, повідомляють у Держагентстві: «Якщо це не грубе порушення — штраф до 170 гривень, або попередження. Якщо рибалять забороненими видами лову — до 680 гривень з конфіскацією чи без, це вже за рішенням суду. За кожну незаконно виловлену рибину порушникам доведеться сплатити збитки, завдані рибному господарству. Якщо відповідальність кримінальна — сума штрафу сягає до 49 тисяч гривень, або позбавлення волі на строк до трьох роківз конфіскацією засобів лову та всього добутого“.

Дозволяється під час нересту любительське рибальство вудкою з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега на визначених наказом ділянках.

_____________________________________________________________________________________________________________

Понад 900 кілограмів мертвої риби

В протоці Сердюки Кушугумської громади Запорізької області було виявлено 950 кілограмів мертвого карася сріблястого. Загибель риби була спричинена зниженням рівня води в Каховському водосховищі. Кушугумська громада брала участь в ліквідації наслідків цієї екологічної катастрофи.