Червоний промінь

Починається осіннє рівноденство. День і ніч “вирівнюються”

Сьогодні, 23 вересня, о 04:03 стартує період, коли ночі стануть довшими, ніж дні – день осіннього рівнодення. Це одна з двох дат на рік, коли день і ніч тривають однаково – по 12 годин. В день весняного рівнодення 21 березня ніч знову скорочуватиметься. Осіннє рівнодення є початком осені за астрономічним календарем. Від цього моменту Сонце входить у знак зодіаку Терези, що належить до стихії Повітря.

З наукової точки зору подія пояснюється просто: Сонце змінює своє положення і “мігрує” з північної півкулі в південну, перетинаючи екватор. Саме тому в першій півкулі починається астрономічна осінь, а в другій – весна. Осіннє рівнодення не настає в один в той же час. 23 вересня – це лише один з днів, коли воно могло відбутися. З того моменту, як Сонце зробить перехід, світловий день почне скорочуватися і досягне свого максимуму 23 грудня. Після цього все трапиться в зворотному напрямку аж до 23 березня – Дня весняного рівнодення.

Прийнято вважати, що духовно ця дата має неабияке значення. З давніх-давен наші предки вважали, що це особлива дата. Осіннє рівнодення – час підбиття підсумків, наведення ладу у своєму житті та досягнення балансу у всіх життєвих сферах. В дохристиянські часи, в традиціях язичницького періоду всі природні явища навколишнього світу, особливо пов’язані з Сонцем, набули сакрального характеру. Другу назву “День сили” ця дата отримала не просто так – в цей період кожна людина, яка володіє Таємними знаннями, може отримати підтримку Вищих сил.

Що заборонено робити

Існують деякі заборони, які не можна порушувати, якщо люди не хочуть розгнівати богів. В день рівнодення не треба:

  • ані позичати гроші, ані брати в борг;
  • сваритися будь з ким, затівати конфлікти, пліткувати;
  • відмовляти людям у допомозі чи гостинності;
  • починати нічого нового – цього дня краще підвести підсумки.

На що звернути увагу

Ця дата ідеально підходить для планування і наведення порядку – як у справах, так і в голові. Можна постаратися розібратися в своєму сьогоденні та правильно спланувати майбутнє. Нікому не завадить зрозуміла мета, до якої потрібно йти. Також непогано буде виконати свої обіцянки і приділити час близьким. Для цього найкраще підійде спільний вікенд.