Червоний промінь

Перевірка лічильників повертається

В Україні поновили обов’язкові перевірки лічильників на комунальні послуги. Споживачам повідомили, хто оплачуватиме верифікацію приладів, які вимірюють обсяг використання газу.
Як інформує “today.ua”, послуги перевірки, монтажу, демонтажу лічильника, транспортування та пов’язаного з повіркою ремонту, закладені у тариф та оплачені. Тому послуга проводиться за рахунок облгазу, незалежно від цього, хто є власником лічильника – він чи споживач.
Нагадаємо, що відновлення перевірок відноситься до всіх лічильників – води, електрики, газу, теплових лічильників. Виняток – лише ті українці, які мешкають на тимчасово окупованій території.
Що буде у разі порушення термінів повірки газового лічильника
Зазначено, що за періодичну перевірку лічильників газу відповідають виключно облгази. Саме вони мають моніторити інтервали між перевірками та ініціювати процедури. За пропуску терміну періодичної перевірки газового лічильника газу з вини облгазу обсяг спожитого палива визначається за фактичними даними лічильника, за яким пропущено термін перевірки. Таким чином, абонентів не штрафуватимуть, якщо облгаз не провів перевірку їхніх лічильників.
Також повідомляється, що споживачі можуть проводити фото та відеофіксацію дій представника облгазу під час огляду лічильника та/або його демонтажу.