Червоний промінь

Як можна отримати УБД і хто приймає рішення? 

 

З проханням отримати статус УБД звертаються до Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Для цього найперше потрібно надати довідку  про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Статус УБД отримується:
🔸 за зверненням командира частини, який подає документи на підлеглих військовослужбовців
🔸 за особистим зверненням військовослужбовця
🔸 за особистим зверненням особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Хто приймає рішення чи надавати військовослужбовцям статус УБД?

  •  комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Їх утворюють в Міноборони, МВС, Мін’юсті, Національній поліції, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Офісі Генерального прокурора, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДФС
  • міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, яка утворюється Мінветеранів у разі виникнення спірних питань, що потребують міжвідомчого врегулювання, та стосовно осіб, що перебували в добровольчих формуваннях до набрання чинності Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”.

Якщо ви потребуєте допомоги з отриманням статусу УБД: 
❓ не знаєте, які документи підготувати
❓ куди надіслати документи тощо

Юристи Українського ветеранського фонду готові надати безплатну консультацію. Залишайте свої звернення: https://cutt.ly/s9Asnpo.

Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надаватимуться у робочі дні з 9:00 до 18:00.

Проєкт реалізується спільно з Незалежна антикорупційна комісія – НАКО – NAKO за підтримки офісу Спеціального радника Великої Британії з питань оборони.