Червоний промінь

Київський офіціант дійшов до Запоріжжя пішки, зібравши мільйон для ЗСУ

Волонтер з Києва Женя Целік дійшов пішки з Києва до Запоріжжя, щоб зібрати таким чином 1 млн грн для потреб бійців ЗСУ. Молодий чоловік подужав понад 500 км, пройшовши повз близько 50 міст і сіл у 6 областях. Про тривалу акцію молодого хлопця вчора, 31 липня, розповів секретар міської ради Анатолій Куртєв у своєму Facebook.

Женя живе в Києві та працює офіціантом у столичних кав’ярнях. Після 24 лютого хлопець почав активно займатись волонтерською діяльністю. А кілька місяців потому він поставив перед собою амбітну мету: пройти пішки з Києва до Запоріжжя, аби зібрати мільйон гривень для потреб Збройних сил України. В дорогу він вирушив вранці 7 липня, маючи при собі 15-кілограмовий рюкзак з туристичним спорядженням та наметом.

Його шлях не обійшовся без пригод. У перший же день він пошкодив собі коліно. На другий день дійшов до села Стайки Обухівського району на Київщині, де його запросили до себе гарні люди – справжня козацька сім’я, яка живе там вже шість поколінь. Женю прийняли як рідного, дали йому медикаменти, фіксатор на коліно та запропонували відпочити. Взагалі, у своїй подорожі хлопець зустрічав дуже чуйних та щирих людей. “Звісно, під час подорожі його постійно перевіряла поліція та зупиняли бійці тероборони. Та попри всі складнощі, які трапились Жені на шляху, він жодного разу не подумав облишити свій задум і врешті-решт пройшов понад 500 кілометрів (а це близько 50 населених пунктів у шести областях країни)”, – розповідає Куртєв.

У перші дні хлопець проходив по 25-30 кілометрів. Вночі він або розкладав намет десь у лісосмузі, або зупинявся у небайдужих людей. Багато хто давав йому прихисток та харчі в дорогу. Ввечері 31 липня, тобто через 24 дні подорожі, Женя вже був у Запоріжжі. Сьогодні він вже побував на оглядовому майданчику в парку Металургів та оцінив гарні краєвиди Дніпра, Хортиці та ДніпроГЕСу.

 

“Своєю історією Женя вкотре довів, що українці єдині, щирі, чуйні, хоробрі та сильні, а український характер – незламний. І що всіх нас єднає та надихає безмежна любов до України. Саме вона дає нам сили нищити ворога, рятувати тих, хто в скруті, та підтримувати нашу армію. З такими українцями, як він, ми обов’язково переможемо!”, – написав Куртєв у Facebook.

Секретар міськради зустрівся з молодим героєм. Під час їхньої зустрічі Женя заявив, що йому вдалось зібрати вже майже 950 тис. грн. До повного досягнення мети йому залишилося зовсім трохи. Кожен бажаючий може допомогти хороброму та вольовому хлопцю дозібрати заповітний мільйон для наших воїнів. Долучитися до збору можна за цим посиланням.