Червоний промінь

Встановлено всіх зрадників, хто допомагав окупантам вивозити зерно з області

СБУ встановила колаборантів, які допомогли РФ викрасти понад 650 тис. тонн українського зерна з тимчасово окупованих Херсонщини і Запоріжжя. Про це повідомляє пресслужба відомства, передає місцевий портал “Актуально”. Задокументовано злочинну діяльність осіб, які причетні до незаконного вивезення 650 тисяч тонн українського зерна вартістю понад $200 млн з тимчасово окупованих територій півдня. 

Зазначається, що встановлено весь ланцюжок причетних: починаючи від зрадників, які підписали дозволи на вивезення зерна, закінчуючи усіма членами екіпажу 10 суден РФ, на яких транспортують награбоване. Так, СБУ задокументувала злочинну діяльність і вже повідомила про підозру наступним фігурантам:

  • Євгену Балицькому – очільнику російської окупаційної адміністрації на захопленій частині Запорізької області;
  • Олександру Сауленку – самопроголошеному “виконувачу обов’язків мера” міста Бердянськ;
  • Володимиру Стельмаченку – “директору” Бердянського морського порту.

Їм оголошено про підозри за трьома статтями Кримінального кодексу: ч. 8 ст. 111-1 (колабораційна діяльність), ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни). Крім того, накладено арешт на майно (у тому числі 4 повітряних судна малої авіації, які знаходяться в Київській області) та корпоративні права, які належать Балицькому та його сім’ї, на загальну суму понад 149 млн грн. Водночас СБУ встановила інших учасників даної протиправної схеми, їм також планується оголошення підозр.

Відомо, що колаборант Балицький видав “розпорядження”, на підставі якого на окупованих територіях було введено “тимчасову адміністрацію”. У результаті цього псевдопідприємству “Державний зерновий оператор” було незаконно передано майно 7 агропромислових комплексів і зернових терміналів на території Запорізької області. Крім того, псевдомер Сауленко спільно з “директором” Бердянського морського торговельного порту Стельмаченком забезпечили вилучення зерна зі складів та завантаження його на одне з суден під російським прапором.

Також оперативниками задокументовано вивезення морським транспортом викрадених з тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей українських зернових через морські порти та термінали, які розташовані в анексованому Криму.