Червоний промінь

У Києві відбулися “Ігри Нескорених” серед ветеранів. Взали участь 7 захисників із Запоріжжя

Завершилися змагання “Ігри Нескорених”. Протягом трьох днів ветерани та військові, які отримали поранення, змагалися в адаптивних видах спорту. 

35 переможців всеукраїнських змагань поїдуть змагатися у зимових гібридних Іграх у Ванкувері-Вістлері, Канада, що пройдуть в 8-16 лютого 2025 року. Фінанльний список переможців стане відомим через місяць. Проєкт втілює Міністерство у справах ветеранів, Український ветеранський фонд, ГО “СтратКом Україна”, ГО “Ігри Інвіктус України”, ГО “Повернись живим!”.    

“Цьогоріч був найбільший набір, надійшло 492 заявки. 329 учасників змагалися протягом трьох днів. Цього року також рекордна кількість заявок від ветеранок та військовослужбовиць — 18”, — наголосив Олександр Порхун, в.о. міністра у справах ветеранів.

Протягом трьох днів українські захисники та захисниці змагалися у 9 видах адаптивного спорту. Цьогоріч до збірної потрапило на десять осіб більше, ніж минулого. Міжнародна Фундація Ігор Нескорених збільшила українську квоту з 25 до 35 учасників.

“У процесі реабілітації ветеранів спорт не лише відновлює фізичне здоров’я, а й покращує психологічний стан. Спорт виступає містком між психологічним та фізичним добробутом. Тому Український ветеранський фонд долучається до організації таких спортивних подій, а також всіляко підтримує розвиток фізичної реабілітації у громадах через конкурси фінансування “Варто””, — каже Руслана Величко-Трифонюк, в.о. очільниці Українського ветеранського фонду.

Офіційне завершення “Ігор Нескорених” в Україні відбулося 2 червня. Збірну, яка представлятиме Україну на міжнародних “Іграх”, відбиратимуть за системою оцінки відповідно до рекомендацій міжнародної Фундації Ігор Нескорених 2025. Також буде враховано те, як участь у проєкті сприятиме відновленню учасника.

Ігри Нескорених у Ванкувері-Вістлері 2025 стануть першими в історії зимовими гібридними Іграми. Учасники змагатимуться у плаванні, веслуванні на тренажерах, волейболі сидячи, баскетболі на кріслах колісних та регбі на кріслах колісних, включаючи нові зимові види спорту: гірські лижі, сноуборд, біатлон, бігові лижі, скелетон і керлінг на кріслах колісних.

 7 захисників із Запоріжжя взяли участь в “Іграх Нескорених”

7 ветеранів та військових із Запоріжжя взяли участь у спортивних змаганнях “Ігри Нескорених”, які проходили з 31 травня по 2 червня у Києві. Загалом у змаганнях взяли участь 329 учасників, які випробували власні сили у 9 адаптивних видах спорту. “

“Ігри Нескорених” — щорічні міжнародні змагання для ветеранів та бійців, які отримали поранення. Уже за місяць журі оголосить список із 35 фіналістів, які пройшли до національної збірної та поїдуть на зимові гібридні “Ігри” до Канади, що пройдуть в 8-16 лютого 2025 року.

В складі Запорізької області цього року два учасники збірних попередніх років. Олексенко Євген, збірна 2018 у Сіднеї, і Костянтин Кобиляну — збірна 2023. Серед учасників також була одна жінка. З усієї України заявки до участі в змаганнях подали 18 жінок.

Список учасників із Запоріжжя: 
Кобиляну Костянтин Андрійович 
Немінський Ігор Вікторович
Олексенко Євген Євгенович 
Опілат Дмитро Миколайович
Пасхіна Юлія Володимирівна
Рижков Ігор Олександрович 
Дудченко Артем Вячеславович 

“Головна мета “Ігор Нескорених” — повернення ветеранів до цивільного життя через спорт. Адже реабілітація після отриманих травм потребує колосальних ресурсів. Ветерани, як ніхто інші — вміють підтримувати один одного. Й ті учасники, які поїдуть на змагання за кордон — привезуть досвід, який втілюватимуть тут задля підтримки побратимів”, — каже Руслана Величко-Трифонюк, очільниця Українського ветеранського фонду. 

На зимових “Іграх” у Канаді учасники змагатимуться у плаванні, веслуванні на тренажерах, волейболі сидячи, баскетболі на кріслах колісних та регбі на кріслах колісних, включаючи нові зимові види спорту: гірські лижі, сноуборд, біатлон, бігові лижі, скелетон і керлінг на кріслах колісних.

Проєкт втілює Міністерство у справах ветеранів, Український ветеранський фонд, ГО “СтратКом Україна”, ГО “Ігри Інвіктус України”, ГО “Повернись живим!”.