Червоний промінь

У Запорізькій області 16,5 тисяч домогосподарств потребують підтримки у твердому паливі

У Запорізькій області нараховується 16,5 тисяч домогосподарств, які потребують підтримки у твердому паливі на зимовий період.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі ОВА сказав заступник начальника Запорізької ОВА Євген Мироненко.

“У нас є можливість забезпечити 19 тисяч господарств. Тож, проблем не буде”, – сказав він і додав, що це можливо завдяки співпраці з різними міжнародними та волонтерськими організаціями.

Крім того, він наголосив, що 14 червня 2023 року за розпорядженням очільника області було створено Координаційний центр з підтримки цивільного населення.

В рамках роботи цього центру було створено 9 робочих груп, які діють за різними напрямками (група з питань працевлаштування, група з питань взаємодії з міжнародними організаціями та забезпечення потреб цивільного населення, група з питань ментального здоров’я, з питань підтримки ветеранів війни, полонених, з питань євідновлення, група з питань організації освітнього процесу, з питань безпекового середовища та цивільного захисту населення, з питань комунікацій громадських організацій та волонтерів, з питань моніторингу місць компактного проживання ВПО).
Наразі зареєстровано 238 тисяч ВПО, але в центрах допомоги (хаби, центри отримання гуманітарної допомоги) фактично спостерігається 30% від загальної цифри – близько 80 тисяч ВПО.

Більшість ВПО – це мешканці області, які переїхали до Запоріжжя та підконтрольну Україні територію з інших міст та сел.