Червоний промінь

«Війна за Незалежність» – нова виставка в обласному краєзнавчому музеї

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася експозиція, яка  присвячена важливим віхам боротьби українського народу за ствердження української державності.

Факти російської агресії та героїчного спротиву українського народу, знаходять підтвердження  у понад 200 експонатах. Це фрагменти озброєння ЗСУ, фото- та відеоматеріали про хід воєнних дій, матеріали про діяльність волонтерів і капеланів та ін., особисті речі бійців, учасників різних боїв російсько-української війни.

 Виставка розповідає про воєнні дії в Україні з 2014 року, втім основний акцент зроблено на подіях повномасштабного вторгнення від 24 лютого 2022 року.

За два роки співробітники Запорізького обласного краєзнавчого музею зібрали нові артефакти й доповнили наявну колекцію. Зібрані речі і матеріали 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ», Національної Гвардії, 37-го окремого мотопіхотного батальйону, полку «Азов», 110-ї окремої бригади територіальної оборони і багатьох інших. Також є цікаві експонати, що розповідають про діяльність капеланів, медиків, волонтерів. Кілька яскравих акцентів у експозиції перенесуть відвідувача у вир подій та створять ефект присутності – це проєкція на карту України з хроніками боїв та важливих подій періоду 2022 – 2023 рр. На великому подіумі: уламки від безпілотника Shahed-136, блоку управління ракети ЗРК В-55 С-300, від рашистських ракет «Ураган», «Іскандер», «Град», Х-59, Х-101, якими ворог безперервно атакує Запоріжжя та інші населенні пункти нашої області, залишаючи по собі сліди терористичного «руського миру». Зруйновані будинки, долі та життя наших земляків висвітлені на макрофото.

Переглянувши виставку, не залишається сумнівів у тому, що попри підступність ворога, український народ не поступиться у своїй запеклій боротьбі за незалежність, свою ідентичність та суверенітет. Ми незламні! Україна обов’язково переможе!  

Нова експозиція «Війна за Незалежність» працюватиме на постійній основі згідно з затвердженим графіком роботи музею та заходів безпеки.

Фото: сторінка комунального закладу у Фейсбук