Червоний промінь

В Китаї відзначають “свій” Новий рік: зустрічають не 2022-й

В Китаї сьогодні відзначають традиційне національне свято – Китайський Новий рік. На відміну від звичного нам, який ми зустрічаємо за західним календарем завжди в ніч із 31 грудня на 1 січня, дата Китайського Нового року змінюється кожен рік.

Перший день свята припадає на другий молодик після зимового сонцестояння. Святкування ж зазвичай триває 15 днів – мешканці Піднебесної розтягують насолоду аж на два тижні. Цікаво, що китайці зустрічають не 2022-й рік, а 4720-й. Адже свято є похідним елементом віковічно успадкованого місячно-сонячного китайського календаря, а сама його дата визначається на основі місячних фаз у день другого молодика після зимового сонцестояння.

Традиції святкування Нового року у Китаї теж суттєво відрізняються від наших. Вони обклеюють свої будинки зовні фігурками з яскраво-червоного паперу і завішують червоними ліхтариками, які, за повір’ями, захищають їх від злого монстра на ім’я Нянь. Напередодні Нового року – цього разу 31 січня – сім’ї збираються за святковим столом, а малюки отримують у подарунок традиційні червоні конверти, Хунбао, з грошима та листівками.

Але є і схожі традиції: китайці перед святкуванням Нового року теж прибирають свої житла, таким чином, вважається вони очищають будинки від торішніх напастей і готуються до приходу нових приємних подій. Закінчиться наступний рік за китайським календарем – 23 січня 2023 року (за звичною нам версією).