Червоний промінь

Президент підписав Указ про присудження Національної премії імені Шевченка. Хто переможці

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про присудження Національної премії імені Тараса Шевченка 2023 року та затвердження нового персонального складу Комітету Шевченківської премії.

Відповідний Указ №454/2023 оприлюднено на сайті глави держави.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №454/2023

Питання Національної премії України імені Тараса Шевченка

1. Присудити Національну премію України імені Тараса Шевченка 2023 року:

КАЛИТКО Катерині Олександрівні, поетесі – за книгу поезій «Орден мовчальниць»;

КОМПАНІЧЕНКУ Тарасу Вікторовичу, БЕРЕЖНЮКУ Максиму Павловичу, ДАНИЛЕЙКУ Северину Володимировичу, КРИСЬКУ Ярославу Андрійовичу, ОХРІМЧУКУ Сергію Михайловичу, виконавцям гурту «Хорея Козацька» – за авдіоальбом «Пісні Української революції»;

НАЗАРЕНКУ Михайлу Йосиповичу, літературознавцеві – за книгу «Крім «Кобзаря». Антологія української літератури. 1792 – 1883» у двох частинах;

ПОРТНІКОВУ Віталію Едуардовичу, журналістові – за публіцистичні статті та виступи останніх років;

ЦІЛИК Ірині Андріївні, режисерці – за документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин».

Установити на 2023 рік розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка 429 тисяч гривень кожна.

2. Затвердити новий персональний склад Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (додається).

3. Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка провести конкурс на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року для відзначення видатних творів літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, присвячених героїчній боротьбі Українського народу під час збройної агресії Російської Федерації проти України.

Установити, що під час проведення зазначеного конкурсу положення абзацу першого пункту 3 Положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка, затвердженого Указом Президента України від 3 березня 2016 року № 78/2016, щодо строку опублікування (випуску у світ) творів не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка, не застосовується.

4. Кабінету Міністрів України забезпечити розроблення за участю Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка та затвердити план заходів із відзначення у 2024 році 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка, передбачивши, зокрема, проведення мистецького заходу «Мистецька академія «Шевченко – шлях до перемоги».

5. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

28 липня 2023 року
 
/www.president.gov.ua/documents/4542023-47637